XХVІІ ОБЛАСНА ВИСТАВКА ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА

учнів шкіл естетичного виховання Черкаської області, присвячена 205-ї річниці з Дня народження Тараса Шевченка

6 березня у Черкаському обласному художньому музеї відкрилася XХVІІ обласна виставка образотворчого мистецтва учнів шкіл естетичного виховання, присвячена 205-й річниці з Дня народження Тараса Шевченка.

На виставці представлено майже двісті робіт вихованців мистецьких шкіл Черкаського краю. Поетичні образи Великого Кобзаря складають зміст і сюжет дитячих творів. Кожна робота демонструє нові художні образи, що свідчать про інтерес дітей до історії України, її національних героїв, народних обрядів та свят, мальовничих пейзажів Рідного краю. Особливу увагу юні художники приділяють улюбленим сюжетам з народних казок та персонажам поем Кобзаря.

Можливість побачити свої роботи поряд з іншими в художньому музеї, отримати пояснення-аналіз від фахівців, почути зауваження відомих майстрів стало важливим чинником навчального процесу і певною сходинкою у становленні творчої особистості. Завдяки проекту зазнає якісних змін організація навчально-виховного процесу у відділеннях образотворчого мистецтва шкіл естетичного виховання області. Робота журі з подальшим широким обговоренням робіт, дитячі концертні програми, нагородження переможців та інші програмні заходи під час виставки поступово перетворили традиційні відкриття (вернісажі) на фестиваль дитячого образотворчого та декоративного мистецтва.
Досягненням цього дитячого фестивалю, свідченням його популярності і престижності було встановлення у 1998 році Черкаською обласною радою щорічної премії імені Данила Нарбута. Це премія для відзначення обдарованих учнів, роботи яких отримали найвищу оцінку журі за патріотичну тематику, майстерність і самобутність. Роботи-переможці різних років увійшли у постійно діючу експозицію Черкаського обласного художнього музею. Вони експонуються у виставковому залі поряд з роботами народного художника України, лауреата Національної премії України імені Т.Г.Шевченка Данила Георгійовича Нарбута.

Важливою рисою цьогорічного проекту є високий рівень учнів та їх наставників. Адже свідомо у цьому році була зменшена кількість робіт задля виявлення їх художньої якості.

Виставка діє до 28 березня 2019 р.


Архів подій музею: