XХVІІІ ОБЛАСНА ВИСТАВКА ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА учнів шкіл естетичного виховання Черкаської області, присвячена 206-ій річниці з Дня народження Тараса Шевченка

3 березня 2020 року в Черкаському обласному художньому музеї відкрилася XХVІІІ обласна виставка образотворчого мистецтва учнів шкіл естетичного виховання, присвячена 206-ій річниці з Дня народження Тараса Шевченка.

На виставці представлено майже двісті робіт вихованців мистецьких шкіл Черкаського краю. Поетичні образи Великого Кобзаря складають зміст і сюжет дитячих творів. Кожна робота демонструє нові художні образи, що свідчать про інтерес дітей до історії України, її національних героїв, народних обрядів та свят, мальовничих пейзажів Рідного краю. Особливу увагу юні художники приділяють улюбленим сюжетам з народних казок та персонажам поем Кобзаря.

Історія проекту розпочиналась з невеликих звітних виставок шкіл мистецтва області. Згодом проект став вагомим заходом для творчих дітей та їх учителів, де раз на рік талановиті діти з Черкащини зустрічаються разом.

Можливість побачити свої роботи поряд з іншими в художньому музеї, отримати пояснення-аналіз від фахівців, почути зауваження відомих майстрів стало важливим чинником навчального процесу і певною сходинкою у становленні творчої особистості. Завдяки проекту зазнає якісних змін організація навчально-виховного процесу у відділеннях образотворчого мистецтва шкіл естетичного виховання області. Робота журі з подальшим широким обговоренням робіт, дитячі концертні програми, нагородження переможців та інші програмні заходи під час виставки поступово перетворили традиційні відкриття (вернісажі) на фестиваль дитячого образотворчого та декоративного мистецтва.

Досягненням цього дитячого фестивалю, свідченням його популярності і престижності було встановлення у 1998 році Черкаською обласною радою щорічної премії імені Данила Нарбута. Це премія для відзначення обдарованих учнів, роботи яких отримали найвищу оцінку журі за патріотичну тематику, майстерність і самобутність. Роботи-переможці різних років увійшли у постійно діючу експозицію Черкаського обласного художнього музею. Вони експонуються у виставковому залі Меморіального музею народного художника України, лауреата Національної премії України імені Т.Г.Шевченка Данила Георгійовича Нарбута.

Виставка діє до 31 березня 2020 р.

DSC_0014 DSC_0017 DSC_0020 DSC_0025 DSC_0032 DSC_0036 DSC_0048 DSC_0050 DSC_0052DSC_0045

Архів подій музею: