WONDERLAND

перша персональна виставка авторських ляльок
Дар’ї Жук

15 травня 2018 року в Черкаському обласному художньому музеї відбулось відкриття першої персональної виставки молодої черкаської художниці Дар’ї Жук. Дар’я презентує незвичайну виставку авторських ляльок «Wonderland»(у перекладі з англійської – країна чудес).

Дар’я Жук народилась в 1994 році в Черкасах, де і зараз проживає та працює. Захопилась мистецтвом ще у шкільні роки. У дитячі та юнацькі роки навчалась в Арт-студії «Глорія», згодом закінчила Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького, за фахом – магістр образотворчого мистецтва. Зараз працює дизайнером в одній із черкаських рекламних фірм. Ляльками Дар’я почала захоплюватися ще з дитинства, постійно вигадувала їм костюми та щось шила. Вперше познайомилась мистецтвом створення ляльки під час навчання в Арт-студії «Глорія». Якийсь час цікавилася шарнірними ляльками. Але серйозно ними захопилася в університеті під час дипломної роботи. Довго вивчала різноманітні техніки різних майстрів, шукала щось нове, особливе, те що зможе вразити та запам’ятатися.

Зараз в її колекції 15 робіт, на виставці представлено 13. Кожна лялька – це клопітка робота, поєднання різноманітних технік та направлень: живопис, скульптура. На створення кожної ляльки витрачається декілька місяців. Те, як художник сприймає навколишній світ, знаходить відображення в його роботах: через колір, матеріали, вираз обличчя скульптури. Кожна деталь має значення і формує цілісний образ. У костюмах ляльок прослідковуються певні елементи жіночих костюмів ХІХ ст., це ще один з інтересів Дар’ї Жук.
До виставки авторка готувалась більше трьох років. Основною тематикою для створення робіт стали казки та міфи. Читаючи казкові історії, художниця створює образи, наповнені фантастичними та навіть містичними нотками. На виставці можна побачити героїв з таких казок, як «Аліса в країні чудес», «Білосніжка», «Русалонька», «Снігова королева» та ін.
Кожна лялька – унікальна і створена в єдиному екземплярі.

Виставка діє до 17 червня 2018 року.


 

 

Архів подій музею: