beYOUtiful

соціально-мистецький проект

8 листопада 2018 року у Черкаському обласному художньому музеї презентовано виставку фотографій, створених в рамках соціально-мистецького проекту beYOUtiful.
Проект beYOUtiful, автором якого є Лілія Алєксанова, учениця 11 класу Черкаської міської гімназії №9, стартував у серпні 2018 року. Ініціювала його Лілія у межах КАКТУС (Community ACTion Ukrainian Style) форуму-2018. Ідея проекту народилася під час виконання соціального дослідження у м. Черкаси, яке стосувалося визначення різних проблем у сучасних підлітків. Було виділено декілька проблемних тем, на які варто звернути увагу: булінг, гомофобія, ейджизм, расизм, та найважливішою виявився бодінегатив. Підчас соціального опитування молоді виявилось, що кожна людина з опитаних у різному віці під час життя стикалась з цим суспільним явищем в різних його проявах.
Бодінегатив – нереалістичне уявлення краси. Сучасна мас-медійна культура нам нав’язує певні канони краси, але в реальному світі все інакше. Люди різні, і кожен гарний по-своєму. В цьому і полягає мета проекту: показати всім людям, що кожен є привабливим і унікальним. Надихнути людей на бачення краси у собі та оточуючих.
У рамках проекту команда молодих фотографів у різних містах України: Тернопіль, Івано-Франківськ, Сєверодонецьк, Запоріжжя, Київ та Черкаси, продовжили проводити соціальне опитування. Учасники ініціативної групи запитували у людей чи готові вони взяти участь у проекті, та при отриманні інформованої згоди їх фотографували для продовження участі в проекті. Ключове питання до учасників було: «Що вам найбільше подобається у Вашій зовнішності?». За задумом проекту при обробці фотографій кольоровою залишається лише та частина обличчя, яку конкретна людина на фото виділила як найкращу частинку свого обличчя, все ж інше на фотозображенні було оброблено чорно-білим фільтром. До виставки увійшли 30 портретних світлин 30 різних людей різного віку – самі юні фотографи-учасники проекту, представники активної студентської молоді та дорослі учасники Ротарі клубу.
Вперше виставку презентовано у м. Черкаси в Черкаському обласному художньому музеї за підтримки Ротарі клубу Черкаси та Черкаської міської гімназії №9. У подальшому будуть організовані подібні виставки у різних містах України (на теперішній час заплановані покази цієї виставки внаступних містах: Івано-Франківськ, Ужгород, Харків, Рівне, Миколаєв, Львов та інших).
Окрім цього, у рамках проекту, за ініціативи Ротарі клуб Черкаси було оголошено проведення творчого конкурсу. Серед фоторобіт молоді буде вибрано найкращу роботу та юного автора для подальшого розвитку і вдосконалення навичок у сфері фотографії буде нагороджено подарунком – новим сучасним фотоапаратом фірми «Сanon».
Ми очікуємо, що люди, які побачать виставку, а також візьмуть участь у проекті змінять своє бачення краси, побачать свою зовнішність з найкращої сторони і позбудуться внутрішніх стереотипів, які заважають побачити себе привабливими та гарними кожного дня. Ми сподіваємося, що наш проект буде успішним і ми матимемо можливість започаткувати його популяризацію за допомогою соціальних мереж та інтернет-ресурсів серед молоді на Всеукраїнському рівні.
Почесні гості відкриття Ольга Палійчук – президент Ротарі клуб Черкаси, кандидат медичних наук, завідувач Черкаського обласного профілактично-лікувального, консультативного скринінгового центру «Здоров’я жінки» обласного онкодиспансеру, директор медичного центру «Андромеда+»; Анжела Бойко – член Ротарі клубу Черкаси, куратор молодіжного клубу Ротаракт, доктор філософських наук, академік Академії вищої школи України, завідувач кафедри філософських і політичних наук Черкаського державного технологічного університету; Анатолій Крат – заступник директора з виховної роботи Черкаської гімназії №9 зазначили доцільність та ідейну змістовність соціально-мистецького проекту.


Архів подій музею: