40 РОКІВ ЧЕРКАСЬКІЙ ОБЛАСНІЙ ОРГАНІЗАЦІЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ СПІЛКИ ХУДОЖНИКІВ УКРАЇНИ

Черкащина – колиска української держави, земля Богдана і Тараса завше славилася своїми майстрами та народними умільцями. На її теренах зросло не одне покоління талановитих професійних художників, скульпторів, які, не покладаючи рук, творили наше національне мистецтво.Проносячи крізь призму генетичної пам’яті народні сюжети та символи, художники краю творили неповторну й самобутню українську культуру.
У вересні 1978 року була утворена Черкаська обласна організація Національної спілки художників України. За пройдені роки творчість живописців, графіків, скульпторів, художників монументального, декоративного та театрального мистецтва Черкащини стала помітним явищем у розвитку українського образотворчого мистецтва. Потужний колектив високопрофесійних художників, серед яких народні та заслужені художники, діячі мистецтва, лауреати міжнародних конкурсів, симпозіумів, сформував своє яскраве мистецьке обличчя краю.
Прикладом самовідданого служіння Україні була і є творчість видатних майстрів пензля Данила Нарбута та Івана Кулика, Миколи Ткаченка та Василя Євича. Їхня творчість стала своєрідним наставництвом для наступних поколінь.
Потужний пласт мистецтва заклали і продовжують примножувати Микола Бабак, Іван Бондар, Тамара Городова, Юрій Іщенко, Тетяна Касьян, Віктор Клименко, Віктор Крючков, Іван Лавріненко, Євген Найден, Неоніла Недосєко, Валентин Сірий,Олександра та Микола Теліженки, Іван Фізер, Василь Цимбал та інші талановиті художники й скульптори. Приємно відзначити, що спілку поповнює талановита молодь, якій у майбутньому продовжувати справу Майстрів: Роман та Олеся Кравчуки, Богдан Свиридов, Олеся Теліженко, Марія Фізер та інші.
На виставці представлено близько ста робіт. Це неймовірне різноманіття жанрів, форм і технік. Учасники виставки є носіями неповторного й унікального «українського стилю», який дозволяє репрезентувати Україну у світовому мистецькому просторі.
Відкриття виставки з нагоди 40-річчя Черкаської обласної організації Національної спілки художників України відбулось 12 жовтня 2018 року у Черкаському обласному художньому музеї.
Почесні нагороди Черкаської обласної та Черкаської міської рад з нагоди відзначення Дня художника України майстрам образотворчого мистецтва вручили директор Департаменту культури та взаємозв’язків з громадськістю Шабатін Олександр Олексійович та директор департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Воронов Сергій Павлович.
Виставка діятиме протягом місяця.


Архів подій музею: