23.07.2015 о 16:00 відкриття ювілейої персональної виставки Івана Лавріненко

Іван Лавріненко. Вирази — 2

Ювілейна персональна виставка творів до 70-річчя від дня народження.

Український  художник, поет, прозаїк Іван Лавріненко народився 23 липня 1945 року в селі Пастирське Смілянського району. У 1972 році закінчив Львівське художнє училище прикладного мистецтва імені Івана Труша. Член Національної спілки художників України. Працює в галузі монументального, декоративно – прикладного мистецтва, графіці. Учасник багатьох обласних, всеукраїнських, всесоюзних виставок різних років,.а також брав участь в благодійних аукціонах.

Працював художником на Черкаській сувенірній фабриці, художником-графіком в Черка́ському держа́вному науко́во-до́слідному інститу́ті те́хніко-економі́чної інформа́ції в хімі́чній промисло́вості (НДІТЕХІМ), художником в художньому фонді в Черкасах.

Іван Йосипович автор пам’ятників Б. Хмельницькому в Ірклієві та воїнам афганцям у Черкасах, пам’ятного знаку  чорнобильцям в Черкасах та  багатьох меморіальних знаків, зокрема, знаку на могилі Народного художника України Данила Нарбута. Твори художника можна побачити і в парках Черкас (дитячому, ювілейному), а також в багатьох громадських закладах міста та області. Іван Йосипович брав участь у конкурсних проектах зі спорудження пам’ятника Василю Симоненку (ІІІ місце), з виготовлення пам’ятного знаку на могилі Народної артистки України Ольги Павловської. Він також член літклубу «Оратанія» та літгурту «Гідрокортизон», брав участь у їхніх виданнях, автор 3 книг «Протяги», «Меандри», «Вирази». На виставці представлено майже 30 творів художника, переважно скульптура малих форм та графіка, в яких він демонструє не тільки традиційну майстерність, а й свою осібність, індивідуальність, ідучи на експерименти та вражаючи неочікуваними формально-пластичними знахідками. Постійно знаходиться у пошуку нових форм та ідей.