Шляхами фронтовими крізь роки Онлайн-виставка з фондової колекції музею

З нагоди Дня памʼяті та примирення і Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні Черкаський обласний музей презентує онлайн – виставку «Шляхами фронтовими крізь роки» з творів фондової колекції.

Страшним потрясінням для мільйонів людей по всьому світу стала Друга світова війна (1939-1945), розв’язана нацистською Німеччиною. Важким випробуванням була ця війна і для України: від восьми до десяти мільйонів полеглих у боях та вбитих серед мирного населення, сімсот зруйнованих міст і містечок, тисячі знищених українських сіл.

На знак вшанування загиблих у роки Другої світової війни в 2004 році Генеральною Асамблеєю ООН 8 травня було проголошено Днем пам’яті та примирення. Україна долучилась до відзначення Дня памʼяті та примирення з 2015 року, а 9 травня у нашій державі відзначається День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Тема героїчної боротьби українського народу проти нацистських загарбників широко представлена у фондовій колекції Черкаського обласного художнього музею. Збірка налічує понад 150 експонатів. Вона має високу художню і культурно-історичну цінність. У творах з воєнної тематики відображені реалії фронтового життя, солдатські мужність і героїзм, напружене протистояння ворогу гіркота втрати рідної, близької людини, радість перемоги. Напрочуд життєстверджуючою постає у творах художників лірична тема фронтового кохання.

Художні твори, присвячені подіям Другої світової війни, хвилюють не одне покоління українців, нагадуючи про тяжкі випробування, що випали на долю нашого народу, та справжню ціну великої Перемоги.

Костенко О. Квітчанська оборона Ж-665