ЧЕРКАСИ. ОБРАЗ. УКРАЇНА

З нагоди Дня Незалежності України у Черкаському обласному музеї традиційно відбуваються виставки, що презентують образотворче мистецтво Шевченкового краю. Цьогорічна виставка «Черкаси. Образ. Україна» присвячена нашому рідному місту. Адже Україна для кожного починається з малої батьківщини, якою для нас стали Черкаси – давнє славне місто над Дніпром.

Щодня ми спостерігаємо за його життям, що вирує на гомінких вулицях, у парках і скверах. Особлива атмосферність, цікаві архітектурні споруди минулого й сьогодення завжди надихали та надихатимуть черкаських митців. Широкий діапазон робіт від професійних художників до початківців представляють черкасцям різноманітну, яскраву палітру творів на тему рідного міста.

Здійснити прогулянку Черкасами 1970-1990-х років запрошують Народний художник України Іван Бондар, Заслужені художники України Віктор Олексенко та Надія Нікіфорова. Представлені твори митців зберігають той образ Черкас, що залишився у спогадах містян, став його історією.

Привертають увагу зображення золотоверхих храмів, архітектурних перлин нашого міста межі ХІХ-ХХ століть: готелю «Словʼянський», будинку Цибульських тощо. Ці споруди стали джерелом натхнення для Івана Суржикова, Павла Солощенка, Івана Колісника.

Поетичні краєвиди берегу Дніпра, улюблені куточки черкаських парків постають у пейзажах Заслужених художників України Юрія Іщенка та Віктора Афоніна, Павла Солощенка, Євгенії Васильченко. У роботах митців з творчої родини Недосєко відтворено невидимий світ відчуттів, що народжені спогляданням міського краєвиду у різний час доби.

Власні художні інтерпретації добре знайомих куточків Черкас пропонують молоді художники. Їхні роботи, виконані у різних техніках, об’єднані спільною ідеєю – створити привабливий візуальний образ рідного міста.

На окрему увагу заслуговують роботи фотохудожників Сергія Криниці, Світлани Кравченко, Павла Двойноса. Поєднання авторських художніх уявлень з технічними можливостями фотокамер створюють іншу реальність, що відкриває нові грані добре знайомих обʼєктів-образів.

Виставка «Черкаси. Образ. Україна» – щира присвята художників рідному місту.

Виставка діє до 20 вересня 2020 року.

DSC_0032 DSC_0060 DSC_0067 DSC_0078 DSC_0086 DSC_0091 DSC_0107 DSC_0114 DSC_0128 DSC_0139 DSC_0152

Архів подій музею: