ЧАРІВНИЙ СВІТ МОЇХ ОЧЕЙ

Персональна виставка Галини Кіріченко

26 жовтня 2018 року Черкаський художній музей презентував другу персональну виставку художниці-аматорки Галини Кіріченко.
Народилася Галина Кіріченко 27 грудня 1964 року. Закінчила Черкаську середню школу № 4 (1982). Навчалася у Львівському торгівельно-економічному інституті (1987) (нині Львівська фінансова академія). Згодом, вже у зрілому віці, почала відвідувати художню школу ім. Данила Нарбута, клас Віри Дмитрівни Селезньової. Опанувала техніку акварелі і олійного живопису.
Художня школа стає стартом для Галини Кіріченко як людини творчої. Вона активно бере участь в обласних, всеукраїнських та міжнародних виставках та мистецьких проектах: «Діалоги», «Антракт», «Різдвяна феєрія», «Кольори».
Художній почерк авторки – підкреслено декоративний. Темами її картин часто стають квіти. Їхня різноманітність дає можливість працювати художниці над удосконаленням форми, поєднанням кольорів та відтінків, численними образотворчими прийомами. Улюбленим жанром у творчості є пейзаж: черкаські краєвиди, гірські місцевості, особливо Карпати.
Черкаські краєвиди – це урбаністичні мотиви з насиченими, яскравими барвами або навпаки – із майже безлюдними тихими берегами Дніпра. Окремо відрізняються пейзажі карпатських гір: зимові, весняні, вони майже фантастичні, міфічні. Пробує Г. Кіріченко себе і у фігуративному живописі, де експериментує з жіночими образами, близькою їй темою танцю, а також вкарбованими у пам’ять спогадами дитинства.
Художник так само, як і винахідник, не може бути без пошуку і експериментів. Сама авторка стверджує, що все те, що відбувається внутрішньо, відображається у фарбах. Коли малюєш, то по іншому сприймаєш світ. Змінюєшся сам – змінюються роботи. І навпаки – процес творення змінює все. А найбільшою винагородою для митця стає той момент, коли розумієш, що віднайшов свого глядача. Тепер роботи Галини Кіріченко мають свого поціновувача і знаходяться у приватних колекціях Великобританії, США, Ірландії та України.

Виставку можна відвідати протягом місяця.


Архів подій музею: