Художники Черкащини: Іван Лавриненко

23 липня святкує свій День народження відомий черкаський художник, поет, прозаїк, філософ і коваль Іван Лавріненко.

1

Народився Іван Йосипович 23 липня 1945 року в селі Пастирське Смілянського району. У 1972 році закінчив Львівське художнє училище прикладного мистецтва імені Івана Труша, відтоді працює у Черкасах за фахом у галузі монументального, декоративно-прикладного мистецтва та графіки. Член Національної спілки художників України з 1995 року.

Івана Лавріненка легко впізнати за розкішними козацькими вусами і веселою іскринкою у глибині добрих очей, а його роботи — за особливим лавріненківським гумором, фольклорністю і народною філософічністю. Він заввиграшки вправляється з матеріалом і простором. Іван Йосипович знаний як автор пам’ятників Б. Хмельницькому в Ірклієві та воїнам — афганцям у м. Черкаси, пам’ятного знаку чорнобильцям та багатьох меморіальних знаків, зокрема, знака на могилі Народного художника України Данила Нарбута. Твори митця зберігаються в музеях міста та області, скульптури прикрашають парки Черкас.

Зичимо ювіляру многая літа, творчої наснаги, здійснення найсміливіших задумів, щоб серце співало, сповнене натхнення, а яскрава зірка його таланту сяяла нам на радість ще довгі роки.

Лавріненко І. Й. Величальна ДП-293

«Величальна»

Лавріненко І.Й. Вкрали коня в козака Мамая СК-235

«Вкрали козака Мамая»

Лавріненко І.Й. Дідова казка про Дніпро СК-218

«Дідова казка про Дніпро»

Лавріненко І.Й. Новини. Той, що читає СК-219

«Той, що читає»

Архів подій музею: