ХВІСТ-ART

Черкаський обласний художній музей вже традиційно першого березня відкриває екологічно-мистецький проект «Хвіст-ART». Проект включає в себе декілька складових: художня виставка, фотопроект, майстер-класи.
Недаремно у багатьох країнах першого березня відзначається День кота! Тому головний герой виставки – кіт – не просто давно знайома тварина, а істота, яка викликає безліч найрізноманітніших позитивних емоцій та асоціацій. Сприйняття кота багатогранне. Це дитяча колискова і символ потаємних сил, уособлення витонченої грації і абсолютної хижості, втілення гламуру і вроджена відданість своєму призначенню, уособлення домашнього затишку і той, хто «гуляє, як собі знає»… Цей емоційний ряд можна продовжувати, адже кожен уявляє «котячий образ» по-своєму.
Також наш проект – привітання з весною, пробудженням природи, оновленням почуттів, побажання доброго настрою від учасників виставки. Серед них відомі черкаські художники, студентська молодь, а також юні митці – учні художніх шкіл та студій: Черкаської дитячої художньої школи імені Данила Нарбута, ART-студії «Глорія», художньої студії «Сузір’я» Дитячого юнацького клубу «Сузір’я» Позашкільного навчального закладу «Багатопрофільний молодіжний центр» Черкаської міської ради, студенти Черкаського державного бізнес-коледжу представляють графічні твори.
Особливість цьогорічної виставки полягає у тому, що до експозиції увійшли фотографії відомого черкаського фотохудожника Іллі Чепеля, зроблені у форматі соціального фотопроекту, ініційованого громадською організацією «Доброкіт». Доброчинність цієї організації в тому, що вона опікується безпритульними тваринами. Відомі ведучі міста Черкаси сфотографувались з безпритульними котиками, з метою привернути увагу та допомогти пухнастим друзям знайти домівку, люблячу родину. У форматі проекту передбачається продаж цих фото через інтернет-аукціон, зібрані кошти від продажу буде спрямовано на підтримку безпритульних тварин.
Історія проекту: «Хвіст-ART» започатковано Черкаським обласним художнім музеєм у 2010 році разом із викладачами ART-студії «Глорія» та Оксаною Колісник. З 2011 року за ініціативи молодіжної творчої групи на чолі з Олександром Чорноволом виставка набула нового формату – перетворилась у соціальний-мистецький проект, спрямований на вирішення проблеми безпритульних тварин. Ці ініціативи постійно актуалізуються та підтримуються різними організаціями та волонтерами міста Черкаси.
Черкаський художній музей бажає усім, хто любить тварин, гарного весняного настрою!


Архів подій музею: