ХВІСТ-ART

Черкаський обласний художній музей вже традиційно до Всесвітнього Дня кота (1 березня) відкриває соціально-мистецький проект «Хвіст-ART». Проект включає в себе декілька складових: художня виставка, мистецьке свято, майстер-класи, квести.

Художня виставка, що відкрилася 1 березня, об’єднала мистецькі твори, присвячені тваринам, і, звісно, котам. Недаремно ж першого березня відзначається Всесвітній День кота! Тому головний герой виставки – кіт – не просто давно знайома тварина, а істота, яка викликає безліч найрізноманітніших позитивних емоцій та асоціацій. Сприйняття кота багатогранне. Це дитяча колискова і символ потаємних сил, уособлення витонченої грації і абсолютної хижості, втілення гламуру і вроджена відданість своєму призначенню, уособлення домашнього затишку і той, хто «гуляє, як собі знає»… Цей ряд можна продовжувати, кожен уявляє «котячий образ» по-своєму. Також наш проект – привітання з весною, пробудженням природи, оновленням почуттів, побажання доброго настрою від учасників виставки. Серед них відомі черкаські художники, художники-аматори, студентська молодь, а також юні митці – учні художніх шкіл та студій. Відомий черкаський художник Володимир Яковець представляє свої власні твори та твори своїх вихованців – учнів Черкаської дитячої художньої школи ім. Д. Нарбута. Учні ART-студії «Глорія» та студенти Черкаського державного бізнес-коледжу представляють графічні та декоративні твори.

Проект має свою історію. Він започаткований Черкаським обласним художнім музеєм у 2010 році разом із викладачами ART-студії «Глорія» та Оксаною Колісник. З 2011 року за ініціативи молодіжної творчої групи на чолі з Олександром Чорноволом виставка набула нового формату – перетворилась у соціальний-мистецький проект, спрямований на вирішення проблеми безпритульних тварин. Цього року музей запрошує на «Кото-День», що відбудеться 3 березня з 11.00 до 14.00. На учасників чекають мистецькі ігри, майстер-класи та концерт. Також, музей підготував жартівливий квест – майже детективну історію «Таємниця чорного кота». У квесті (групова гра), можна взяти участь не тільки під час свята, а й протягом року у зручний час за попереднім записом.

Черкаський художній музей бажає усім, хто любить тварин, гарного весняного настрою!


Архів подій музею: