ХВІСТ-АРТ соціально-мистецький проект

Комунальна установа «Обласний художній музей» Черкаської обласної ради вже традиційно на передодні Всесвітнього Дня кота 26 лютого відкриває соціально-мистецький проект, якій має декілька складових: художня виставка, благодійні заходи, майстер-класи, квести.
Мистецький вернісаж об’єднує художні твори, присвячені тваринам, і, звісно, котам. Це, насамперед – привітання з весною, пробудженням природи, оновленням почуттів, побажання доброго настрою від учасників виставки. І яка ще істота більше асоціюється з передчуттям весни?! Недаремно ж першого березня відзначається Всесвітній День кота! Тому головний герой виставки – кіт – не просто давно знайома тварина, а істота, яка викликає безліч найрізноманітніших позитивних емоцій та асоціацій. У цьому – котові рівних немає! Сприйняття кота – багатогранне. Це дитяча колискова і символ потаємних сил, уособлення витонченої грації і абсолютної хижості, втілення гламуру і вроджена відданість своєму призначенню, уособлення домашнього затишку і той, хто «гуляє, як собі знає»… Цей ряд можна продовжувати, кожен має уявляє свій «котячий образ». Ці асоціації – в роботах, представлених учасниками проекту. Серед них відомі черкаські художники, художники-аматори, студентська молодь, а також юні митці – учні художніх шкіл та студій. Якщо студенти Черкаського державного бізнес-коледжу представляють графічні твори, то студенти Черкаського художньо-технічного коледжу демонструють майстерність у перукарській справі, мистецтві візажу та акварозпису. Цікаву колекцію анімаційних сумок презентували учні ART-студії «Глорія». Нікого не залишають байдужими дитячі роботи. Черкаський художник Володимир Яковець розповів, що його учні до цієї виставки почали готуватися ще з першого вересня.
Проект має свою історію. Він започаткований Черкаським обласним художнім музеєм у 2010 році разом із викладачами ART-студії «Глорія» та Оксаною Колісник. З 2011 року за ініціативи молодіжної творчої групи на чолі з Олександром Чорноволом виставка набула нового формату – перетворилась у соціальний-мистецький проект, спрямований на вирішення проблеми безпритульних тварин.
Під час виставки проводяться благодійні заходи. Цього року – це «Кото-фест», який відбудеться 28 лютого о 12.00. Ініціатором виступила черкаська художниця Ольга Курська та молодіжне об’єднання «Допомога хвостатим». На учасників чекають мистецькі ігри, майстер-класи, фотосесія із справжніми котами та багато іншого. Зібрані кошти будуть спрямовані на допомогу безпритульним тваринам.
Також музей підготував жартівливий квест – майже детективну історію: «Таємниця чорного кота». Квест – групова гра, взяти участь можна у зручний час за попереднім записом.

Відкриття виставки «Хвіст-Art» 26 лютого 2016 року о 16.00