Філософський погляд Миколи Прокопенка

8 жовтня 2020 року Черкаський художній музей представляє персональну виставку Народного художника України Миколи Прокопенка. Черкащани вже знайомі з цим автором, і кожного разу зустріч з його творчістю стає яскравою подією для мистецької спільноти Черкащини. На цьогорічній виставці під промовистою назвою «Філософський погляд Миколи Прокопенка» представлено 20 живописних творів, у яких художник розкриває свій особливий, сповнений гумору, яскравий, простодушний і одночасно мудрий світ. З полотен на глядача гаряче дихає справжній український південь.

Художній стиль Миколи Прокопенка яскраво транслює українську ментальність. Автор зберігає у своїх полотнах головний кольоровий акорд (біло – чорно – червоний), який він перейняв від трипільської кераміки та українського рушника.

Вагоме місце в творчості Миколи Прокопенка посідають жіночі образи. Жінка в його трактуванні – це найкраще і довершеніше творіння Господа. Характерні привітні молодички з полотен художника мають округлі форми, обличчя з великими темними очима, пухкі вуста і щічки. Пишні красуні Прокопенка, виткані з кольору і світла, тамують візуальну спрагу прихильників сучасного мистецтва. Жіночі образи в роботах художника часто ототожнюються з вазами, квітами, плодами. У своїх роботах художник свідомо вдається до гіперболізації, перебільшуючи форми і розміри. В тому ж ключі національної естетики подає автор і щедрі натюрморти, на яких представлено все найсмачніше: стигле, ароматне.

Автор спирається на народну творчість, переосмислюючи її крізь призму класичного авангарду. Такі національні риси як душевна м’якість, толерантність, емоційно-поетичне сприйняття світу повною мірою відповідають характеру і природі таланту Миколи Прокопенка.

Біографічна довідка:

Прокопенко Микола Миколайович (нар. 17.08.1945 р.) – одеський художник, реставратор, живописець, графік, книжковий графік-ілюстратор. Навчався в Одеському державному художньому училищі (1964-1971), Київській академії мистецтв (1971-1977). Професор живопису, рисунку та композиції. Член Національної спілки художників України (з 1988 року) та Національної спілки театральних діячів України, Народний художник України (з 2015 року). За двадцять років творчої діяльності з майстерні художника вийшло понад 2000 живописних полотен, відбулось понад 50 персональних виставок. Має численні відзнаки та нагороди в сфері мистецтва, Нагороджений орденом «За мир», почесний громадянин Чорноморська та Очакова.

Твори художника зберігаються в багатьох музеях, зокрема, у Черкаському художньому музеї бібліотеках, фондах та приватних зібраннях всього світу.

Виставка діє до 6 листопада 2020 року.

DSC_0004

DSC_0001

DSC_0002 DSC_0003 DSC_0006 DSC_0007 DSC_0009 DSC_0011 DSC_0012 DSC_0013

Архів подій музею: