Стартував перший день мистецького фестивалю «Три крапки»!

8 жовтня 2015 року за підтримки Черкаської міської ради стартував мистецький фестиваль «Три крапки». Організатори ГО «Українська творча спілка «Три крапки», ГО «Книжковий маестро», Черкаський обласний художній музей. Мистецький фестиваль приурочено до свята Покрови Пресвятої Богородиці.

Мистецький фестиваль відкрився роботою IV Всеукраїнської науково-практичної конференції «Екологія візуальності: стратегії, концепти, проекти», яка традиційно відбувається у рамках фестивалю. На пленарному та секційних засіданнях конференції взяли участь науковці, аспіранти та студенти вищих навчальних закладів Києва, Сум, Харкова, Чернігова, Кіровограда, Херсону, Одеси та Черкас. Незмінним є участь у конференції працівників музею Т.Г. Шевченка Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка», Шевченківського національного заповідника м. Канева, Черкаського обласного краєзнавчого музею та Черкаського обласного художнього музею.

У рамках конференції учасники обговорили основні аспекти сприйняття візуальності: філософію візуальної культури, інтерпретацію мистецтва та новації в музейній практиці.

Урочисте відкриття мистецького фестивалю «Три крапки» за участю мера міста Черкаси Сергія Олеговича Одарича розпочалося з відкриття виставки художників Черкаської обласної організації Національної спілки художників України та мистецької молоді міста. Виставка приурочена до професійного свята Дня художника і демонструє вдалий симбіоз зрілих митців та талановитої молоді мистецьких кіл Черкас.

Логічним завершенням першого (літературного) дня мистецького фестивалю «Три крапки» стала творча зустріч із Дарою Корній, лауреатом третьої премії Коронація слова 2010 року за роман «Гонихмарник», яка отримала відзнаку «Вибір видавців» від «Коронації слова» у 2011 році за роман «Тому, що ти є», а також із Талою Владмировою, яка є співавтором книг «Зозулята зими» (2014 рік) та «Крила кольору хмар» (2015 рік).

У рамках триденного мистецького фестивалю «Три крапки» відбулися тематичні майстер-класи, на які завітала малеча разом зі своїми батьками.

Галина Тимошенко демонструвала техніку виготовлення глиняної іграшки. Лідія Колісник навчала маленьких майстрів сакральним таємницям створення ляльки-мотанки. Анна Чуприна та Лариса Шейх разом із маленькими відвідувачами займалися декоративним розписом. До роботи по виготовленню сувеніру охоче долучалися й дорослі. Відбулося своєрідне єднання поколінь за творчою роботою.

m7fOCUpV5bcТрадиційним для мистецького фестивалю є проведення тематичної екскурсії у Меморіальному музеї Д.Нарбута, театралізованих екскурсій «Козаки характерники» та «Містика портрету». Відвідувачі музею й гості фестивалю змогли сповна насолодитися подорожами у історичне минуле, відображеними на полотнах у Черкаському художньому музеї.

k2TM4IDR5pQ«Спілкування автора очима видавця» — візуалізація основних етапів етикету взаємовідносин між автором та видавництвом. Це є логічним переходом від літературного до візуального дня мистецького фестивалю «Три крапки». Презентація організована ГО «Книжковий маестро» під керівництвом кандидата наук із соціальних комунікацій, доцента кафедри видавничої справи, редагування та теорії інформації Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького Фіть Людмили Володимирівни. Проект спрямований на подолання гострих та конфронтаційних ситуацій, що можуть виникнути при підготовці книги до друку в першу чергу у молодих літераторів міста. По завершенню презентації Людмила Володимирівна відповідала на запитання аудиторії і ділилася власним досвідом.