СПОВНЕНІ СОНЦЕМ: персональна виставка Давіда Догадка

30 вересня 2020 року відбулося відкриття персональної виставки Давіда Догадка «Сповнені сонцем».

Цікаво, як звичайний 11-річний хлопчик, який полюбляє грати у футбол та захоплюється грою на гітарі, встигає навчатися ще й образотворчому мистецтву?! Відповідь на це запитання знає Давід Догадко, який навчається малювання з п’яти років. Перша персональна виставка «Сповнені сонця», презентована Черкаським обласним художнім музеєм, − чудова нагода продемонструвати свої роботи на широкий загал. На виставці представлено 17 творів Давіда, що були створені протягом 2015-2020 років. Це лише частина робіт художника-початківця.

Першими художні здібності сина помітили батьки. Згодом відбулось знайомство із черкаською художницею Оксаною Литвиненко, під керівництвом якої Давід і почав навчатися образотворчого мистецтва.

Серед улюблених жанрів юного художника пейзаж, натюрморт і портрет. Так він окреслює власні жанрові уподобання: «Люблю малювати природу і старовинні речі». Давід виражає свої творчі думки просто й лаконічно, тонко відчуває колір, тони і напівтони, має конструктивне композиційне мислення.

Давід Догадко цікавиться творчістю Вінсента Ван Гога, Василя Кандинського, але найулюбленішим своїм художником вважає Пабло Пікассо. Серед робіт юного художника є виконані ним копії відомих творів цих великих митців, але копіюючи шедеври, Давід намагається привносити щось своє.

Під час роботи над новим твором юний художник повністю зосереджується на процесі і, за його словами, хоче вкласти свою душу у кожний сантиметр картини.

Усі роботи Давіда Догадка сповнені яскравих барв і саме таким, мальовничим та світлим, бачить юний художник навколишній його світ.

Виставка діє до 14 жовтня 2020 року.

DSC_0006 DSC_0009 DSC_0012 DSC_0016 DSC_0028 DSC_0035 DSC_0053 DSC_0055 DSC_0057

Архів подій музею: