РІЗДВЯНА

 Особлива духовна радість обіймає кожного українця в світлий день Різдва Христового, сповнюючи серця теплом та вірою. Українське Різдво – це красиві давні традиції, впізнаванні у світі колядки і вертеп. В цей незвичайний день щирим і сповненим радості привітанням: «Христос народився! Славімо його!» ми прославляємо одну з найвеличніших подій Священної історії.

Напередодні різдвяно-новорічних свят за ініціативи Черкаської обласної організації Національної спілки художників України у центральній виставковій залі музею відкрилася виставка «Різдвяна», що стала вже традиційною.

Тематика і зміст більшості експонованих на виставці робіт – це сповнені ліризму і душевності краєвиди Черкащини у виконанні таких відомих майстрів живопису як народний художник України Іван Бондар, заслужених художників України Валентина Сірого, Надії Нікіфорової. Окрім пейзажів на виставці представлено натюрморти заслуженого художника України Віктора Олексенка, Анатолія Куксова, Романа Кравчука, Володимира Сінусіка. В експозиції представлено твори відомих митців Черкаського краю: Заслуженого художника України Віктора Крючкова, Миколи Маценка, Альберта Недосєко, Володимира Яковця, Олександра Шепенькова та Ігоря Солодовнікова.

Новітні тенденції та несподівані інтерпретації представлено в роботах декоративно–прикладного мистецтва – унікальних вишитих картинах заслуженої художниці України Олександри Теліженко, витинанках заслуженого художника України Миколи Теліженка, аплікації Олесі Теліженко.

Особливу увагу привертають твори, в яких розкривається тема традицій українського Різдва. Так, в основі картини Олександри Теліженко закладена українська колядка, яка донесла до наших днів уявлення пращурів про створення світу – «Коли не було з нащада світу». А роботи «Колядники» та «Різдво» заслуженого художника України Івана Фізера та «Пташки співають – Різдво прославляють» Надії Лавріненко – це щира данина величезному пласту самобутніх українських традицій та  величальних пісень зимового циклу свят.

Художники Черкащини та колектив нашого музею бажають Вам чудових зимових свят!

DSC_0001 DSC_0007 DSC_0025 DSC_0034 DSC_0044 DSC_0050 DSC_0069 DSC_0077 DSC_0083 DSC_0093 DSC_0101DSC_0051

Архів подій музею: