Різдвяна: спільний проєкт Черкаського художнього музею і Черкаської організації Національної спілки художників України

Особлива духовна радість обіймає кожного українця у світлий день Різдва Христового, сповнюючи серця теплом та вірою. У цей особливий день щирим і сповненим радості привітанням «Христос народився! Славімо його!» ми прославляємо одну з найвеличніших подій Священної історії.

Цього року на виставці «Різдвяна», що вже впʼяте відбувається у Черкаському художньому музеї, представлено твори знаних та молодих художників Черкащини. Доповнюють експозицію виставки роботи з фондової колекції музею.

Українське Різдво – це давні традиції, впізнавані у світі колядки і вертеп. Піднесено і по святковому урочисто звучить тема Різдва у творчості Народного художника України Івана Фізера (1953–2020). Митець неодноразово звертався до цієї теми. На виставці представлено його полотно «Різдвяна зірка», що є одним з останніх творів художника.

Тематика і зміст більшості експонованих на виставці робіт – це сповнені ліризму і душевності краєвиди Черкащини у виконанні Народного художника України Івана Бондаря, Заслуженого діяча мистецтв України Віктора Клименка, Заслуженого художника України Валентина Сірого, Олександра Ворони, Валерія Гренька, Романа Кравчука та інших авторів.

Зі світлими за настроєм творами контрастує графічна робота «У пошуках чорного квадрата» Заслуженого художника України Віктора Олексенка. Образ людини-одинака – це нагадування автора про те, що самотність особливо гостро відчувається на свята. Тож наші увага та подароване душевне тепло є безцінними для самотніх людей.

Новітні тенденції та несподівані інтерпретації представлено в роботах декоративно-прикладного мистецтва. Вас здивує художнє переосмислення теми масок, як неодмінного елементу вбрання 2020 року Лариси Шейх-Афоніної, різдвяні вінки Ірини Кобиляк та різдвяні писанки Олени Кравцової.

Виставка діє до 17 січня 2021 року.

Художники Черкащини та колектив нашого музею бажають Вам чудових зимових свят!

DSC_0246DSC_0221
DSC_0225 DSC_0234 DSC_0229DSC_0239DSC_0250

Архів подій музею: