Персональна виставка Іоанніса Руссіса (Греція)

У межах міжнародної виставкової діяльності 10 травня 2019 року Черкаський обласний художній музей презентує персональну виставку грецького художника з Афін Іоанніса Руссіса (Iωαννης Ρουσσης).

Народившись на грецькій рівнині Фессалія, проживаючи в Афінах, Іоанніс Руссіс відчуває себе громадянином Землі. Він особливо цінує глибину думки та аналітичність мови, захоплюється мистецтвом вираження природи, прозорістю світла Середземномор’я, лісом з мелодійним шелестом його листя, героїзмом і величністю скель, що протистоять дощам і снігам. Його зворушує наївність дитячих малюнків.

Для автора малювати означає відчувати душевну ейфорію, живу чарівність фантастичного натхнення і захоплюючого пошуку нової, не існуючої раніше форми. Його живопис ґрунтується на свободі вираження, а тому не потребує жодних теоретичних тлумачень. Так творчість, яку багатолике Божество, являє себе очам своїх шанувальників, захоплює їх, зачаровує, беручи у полон їхній дух і розум навічно.

Живопис Іоанніса Руссіса, безумовно, показує безмежну любов до своєї батьківщини – Греції, маленької країни з тисячами дорогоцінних островів-перлин, розсипаних у безкраїх блакитних просторах. Там, де м’який синій колір неба відображається у глибокому синьому кольорі Егейського моря; там, де сонце вітає людей і природу щоранку, майже цілий рік. Сильне, сяюче й променисте, воно робить природні кольори яскравішими, такими, про які мріє кожен митець. З цієї палітри кольорів художник запозичує сліпуче світло, щоб передати у легких прозорих акварелях красу грецьких пейзажів, романтичних середземноморських прянощів у поєднанні з навколишніми ароматами.

Особливістю робіт Іоанніса Руссіса є те, що він створює їх у оригінальній авторській техніці, яка поєднує різноманітні матеріали: кольорові олівці, силікон з еластичною штукатуркою, терте скло, морський пісок, сухотрав’я/сухі квіти, сіль, коричневий цукор, куркума, кава. Власне аромат є основним концептом виставки. Адже він сприяє виникненню відчуттів, емоцій, особистих вражень, можливо, спогадів про минуле чи мрій про майбутнє. Для художника тільки вони й мають сенс, тільки вони й мають значення!

Біографічна довідка.

Іоанніс Руссіс народився 1951 року. Він є випускником школи графічного дизайну і школи рекламної стратегії для корпоративної комунікації, колективного менеджменту та маркетингу. Має досвід роботи на посаді творчого директора у міжнародних рекламних агенціях.

Персональні виставки у Нюрнберзі (Німеччина), Афінах (Греція) та на грецькому острові Міконос.

Виставка діє до 24 травня 2019 року.

 

Архів подій музею: