Персональна виставка черкаської художниці-аматорки Катерини Пуш

Художній музей 5 листопада 2019 року презентував першу персональну виставку черкаської художниці-аматорки Катерини Пуш. На виставці представлені творчі напрацювання 2015-2019 років.

Народилася художниця у 1963 році у селі Майське, що на Кіровоградщині. Хист до живопису перейшов майстрині від дідуся по батьковій лінії, який гарно та багато малював. На початку 1970-х років родина переїхала на батьківщину матері, до села Яснозір’я Черкаського району. Тут дівчинка закінчила середню школу  і продовжувала малювала для себе, але за іронією долі здобула професію швачки. Згодом працювала на черкаському заводі хімічних реактивів художником-оформлювачем. Та це тривало не довго, бо у буремні 1990-і робочі місця скорочувались і художниця залишилися без улюбленої роботи. Довгий час не малювала взагалі, займалась сім’єю та вихованням сина.  Потім працювала у приватній компанії.

У 2015 році після довгої перерви, на прохання сина, взяла в руки пензля та написала картину. Водночас прийшло розуміння,  що саме цього не вистачало довгі роки. Творчий процес повністю поглинув, додав душевних сил, внутрішнього задоволення та сенсу життя. Художниця почала наполегливо писати, дарувати роботи друзям та рідним. Сьогодні Катерина Пуш працює у Черкаському обласному художньому музеї та вільний час присвячує творчості.

Найулюбленішою темою для художниці є пейзажі і натюрморти. Відчувається, що вона черпає душевні сили та сповнюється натхненням від природі, від ароматів квітів, від подорожив та спілкувань. Давно знайомі паркові стежини, мальовничий Дніпро, загадковий ліс, неосяжне поле, улюблені куточки набувають у полотнах авторки мрійливих рис та окраси, передають відчуття затишку та залишають враження спокою.

Всі роботи майстрині написані з любов’ю та ніжністю, вони насичені особливим ліричним настроєм, випромінюють тепло та позитивну енергію.

Виставка діє з 5 листопада по 5 грудня 2019 року.

DSC_0105DSC_0107 DSC_0108 DSC_0112 DSC_0130 DSC_0133 DSC_0137 DSC_0151 DSC_0157 DSC_0166 DSC_0172

Архів подій музею: