Персональна виставка творчості Євгенія Кузаєва

25 лютого 2021 року Черкаський художній музей презентує персональну виставку талановитого черкаського художника-графіка, архітектора та поета Євгенія Петровича Кузаєва.

У експозиції подано понад сто робіт, виконаних протягом останніх 20 років. Переважає невеликий формат простих і зрозумілих композицій, але попри це вони сповнені глибокого змісту, який глядач розкриває для себе по-своєму. За словами Євгенія Кузаєва, на створення робіт його надихало і продовжує надихати всеохоплююче почуття любові, його сила і різноманіття проявів, які художник втілює у цілі оповідання. Персонажі виказують власні уявлення про світ та погляди на життя. Автор, ніби граючись, легко та водночас майстерно спрямовує глядача крокувати тонкою межею еросу, споглядаючи красу гарної зовнішності зображуваних персонажів та отримуючи від цього естетичне задоволення.

Привертають увагу портретні композиції членів родини художника, колег та відомих постатей: батька й матері, Володимира Висоцького, Данте Алігʼєрі та інших.

Декілька творів представляють серію, що презентує чудернацьких тварин дванадцятирічного циклу східного гороскопа. Зоологічна тематика продовжується у графічних творах, що у жартівливій манері уособлюють різні людські професії, вподобання та хобі.

Захоплює увагу низка робіт, що ілюструють давньогрецькі міфологічні та старозавітні біблійні сюжети, змушуючи глядача пригадати надзвичайні героїчні та водночас повчальні історії, сповнені вікової мудрості.

У представлених творах пластичного мистецтва розкривається ще одна грань обдарування Євгенія Кузаєва. Властива його мистецькому почерку легкість виявляє себе і у створених із дерева скульптурах.

Графічні твори демонструють справжній професіоналізм та унікальність художньої мови, індивідуальність почерку, його мистецький темперамент, органічну єдність енергії юності та досвіду зрілості. Наділений неймовірною творчою свободою майстер надає можливість глядачеві отримати насолоду від сприйняття життя у контексті мистецтва.

Біографічна довідка:

Євгеній Петрович Кузаєв народився 25 лютого 1951 року у м. Харків.

Протягом 1974–1979 рр. навчався на архітектурному факультеті Харківського інженерно-будівельного інституту.

Працював головним художником у художніх майстернях Художнього фонду України. Обіймав посаду заступника головного архітектора м. Черкаси та головного художника м. Черкаси.

Викладав курс «Дизайн інтер’єру» у Черкаському державному технологічному університеті.

Він учасник багатьох республіканських і обласних виставок.

Нині Євгеній Петрович Кузаєв на заслуженому відпочинку, але не полишає свого улюбленого заняття – відображати світ таким, яким він є для нього: непередбачуваним, іронічним та обов’язково сповненим любові і краси.

Виставка діє до 25 березня 2021 року.

Архів подій музею: