Персональна виставка робіт Тетяни Білан (плетіння з паперової лози)

З того часу, як у давньому Китаї винайшли папір, людству складно уявити без нього своє життя. Ми не тільки постійно використовуємо папір у побуті. Він просто незамінний у мистецтві графіки, витинанки, а ще з паперу можна плести, як із лози. Ідея такого використання паперу належить східним майстрам, переважно з Кореї і Японії. Ці народи славляться віртуозним володінням будь-яких паперових технік: від оригамі до пап’є-маше.

У Черкаському художньому музеї вперше відкривається виставка з популярного нині виду декоративного мистецтва – плетіння з «паперової лози». У той час, як використання паперових трубочок як матеріалу для плетіння стало застосовуватися не так давно, сама технологія перевірена віками. Плетіння з лози – давнє ремесло, яке приносило практичну користь людям. Сьогодні воно трансформувалось у новий вид рукоділля – плетіння з паперових трубочок. Попри те, що матеріал інший, техніка залишилася такою ж.

Для майстрині з села Благодатне Тетяни Білан це теж перша персональна виставка. Творча фантазія майстрині підказує їй ідеї створення дивовижних виробів, які майже не відрізняються на вигляд від звичайного плетіння з ротанга або лози.

Тетяна Валентинівна Білан народилась у Черкасах у 1970 році і скільки себе пам’ятає, завжди захоплювалась  рукоділлям.  У дитинстві спостерігала, як її дідусь Іван плів кошики з лози, щось пробувала біля нього й сама. А коли рік тому побачила в інтернеті майстерно сплетені вироби з «паперової лози», виринули дитячі спогади і Тетяна Білан  взялась до роботи. Першу свою плетінку зробила у 2019 році і з того часу, зізнається майстриня, їй важко зупинитися: створила вже понад 200 робіт. Усі вони вжиткові – слугують як меблі, кошики, посуд, вази, декоративне оформлення та пакування бутлів і пляшок, скриньки, підставки для ґаджетів і ще безліч цікавих і несподіваних речей. Розкішний вітрильник, наприклад, може сховати у своєму трюмі понад два кілограми смачних цукерок, хазяйська мишка – пляшку шампанського, навіть кумедний сніговик має потаємне місце для зберігання.

А ще пані Тетяна робить дуже важливу справу. Адже ресайклінг (вторинна переробка) – один із способів зробити трішки кращим світ, в якому ми живемо. Відповідальне ставлення до природних і людських ресурсів важливе як для навколишнього середовища, так і для людства в цілому.

Виставка робіт Тетяни Білан переконливо доводить, що використання переробленого паперу не лише рятує ліси, але і дарує радість і естетичну насолоду людям.

Виставка діє до 11 січня 2021 року.

DSC_0262 DSC_0263 DSC_0264 DSC_0266 DSC_0277 DSC_0280 DSC_0285 DSC_0290