Персональна виставка Ольги Плетінь

Для людини, яка все життя прожила на берегах Дніпра, милуючись краєвидами, мерехтінням води й співом птахів, таким природним видається бажання відобразити побачену красу на полотні і поділитися нею з усім світом. Для багатьох це так і залишається лише бажанням, а художниця з Канева Ольга Плетінь вже кілька років реалізовує його у своїх картинах. Зізнання авторки у любові до рідного краю лунає у творах художниці з безкінечною жіночою ніжністю та по-дитячому наївним захопленням життям.

Ольга Плетінь захоплювалась малюванням з дитинства. А свою виставкову діяльність розпочала з 2013 року. Так, у Черкаському художньому музеї авторка вже вчетверте представляє свої роботи, написані у жанрі сучасної народної картини.

На цьогорічній виставці Ольга Плетінь демонструє 35 художніх творів, створені у 2020–2021 роках. Це пейзажі, натюрморти, побутові сцени, написані олією, акрилом та аквареллю. Малярство Ольги Плетінь композиційно тяжіє до народного декоративного розпису. Авторка кохається у квітах, саме тому вони завжди є головними об’єктами зображення у її творах.

У роботах Ольги Плетінь спостерігаємо притаманні народній картині композицію, передачу світла та кольору. Кожен з її творів по-своєму відображає життєву філософію та особливу лірику авторки. Натхненням для художниці є рідна земля, вона змальовує все, що близьке і миле душі. Побачивши чарівний світанок, вона може швидко схопити пензля, щоб упіймати мінливий стан природи.

Як зізнається Ольга Плетінь, творчість буквально рятувала її від криз, на які був щедрим непростий період локдаунів і карантинів. Навіть часткова втрата зору не завадила їй у цьому. Інколи бажання творити було таким потужним, що вона бралася малювати поверху вже готових робіт. Так, у гущавині лісу могли з’явитися квіти, пара лебедів, на квіткових натюрмортах – комашки і горобець, що чатує на них.

Щирі, наївні та яскраві твори Ольги Плетінь справляють казкове враження. Авторка настільки позитивна і сонячна, що навіть її зимові пейзажі зігрівають літнім теплом. У роботах багато світла, любові і надії. Інколи настільки багато, що, здається, художниці замало полотна: вона ніби захлинається образами, що ледь вміщує формат картини. І уважному глядачеві треба зупинитись, щоб побачити куполи храму за вітами дерев, звірят і птахів, які причаїлись у казковому лісі, або комашок у натюрмортах. За усім цим стоїть щире зізнання художниці в любові до життя, що і є квінтесенцією народної картини.

Виставка діє до 06 червня 2021 року.

Архів подій музею: