Персональна виставка Ольги Плетінь до Дня прапора України

Черкаський художній музей уже втрете представляє виставку картин художника – аматора з Канева Ольги Плетінь. Творчий доробок автора створений за час карантину та нараховує 12 картин, написаних олією. Це переважно натюрморти з чарівними, живими квітковими композиціями та кілька яскравих літніх пейзажів.

Професійна діяльність Ольги Миколаївни Плетінь пов’язана з тваринництвом, а малювання є відпочинком від буденних справ. Важливо, що художниця має підтримку від рідних: вірний супутник і помічник чоловік Володимир завжди поряд, він – перший критик та щирий шанувальник творчості дружини.

Як зізнається сама художниця, натхненням для неї є рідна земля, змальовує вона все, що близьке і миле душі, те що любить: власноруч вирощені квіти, своїх тварин, птахів. Творчість Ольги Плетінь знайшла своїх шанувальників, неодноразово роботи художниці експонувалися на персональних виставках, а також знаходяться у музеях Канева, Черкас, Новомосковська, у приватних колекціях за кордоном.

Авторка кохається у квітах, саме тому вони завжди є головними об’єктами зображення у її творах. Опинившись на виставці Ольги Плетінь, потрапляєш у неймовірно яскраве квіткове царство. Троянди, дзвіночки, іриси, гладіолуси, мальви, тюльпани, айстри, чорнобривці, бузок, квіт дерев, весняні первоцвіти, ніжні польові квіти, пташки й метелики над ними – за усім цим стоїть щире зізнання художниці в любові до своєї землі, до села. За фахом Ольга Плетінь – зоотехнік, та й сільське подвір’я неможливо собі уявити без домашньої птиці та тварин, тож курочки, півники, кошенята та песик абсолютно гармонійно вписуються у літнє буяння квітів на її картинах.

Малярство Ольги Плетінь композиційно тяжіє до народного декоративного розпису, що яскраво прослідковується у роботах «Літо», «Півонії з нашого садочка».

У її роботах багато кольору, світла, любові і надії. Щирі, наївні та чарівні твори художниці сповнюють глядача відчуттям затишку, спокою, гармонії.

Виставка діє до 20 вересня 2020 року.

DSC_0076 DSC_0005 DSC_0006 DSC_0007 DSC_0018 DSC_0025 DSC_0036 DSC_0051 DSC_0057 DSC_0064

Архів подій музею: