Персональна виставка Олега Миколайовича Чижикова

02 березня відбулося відкриття персональної виставки Олега Миколайовича Чижикова.

Насолоджуватися красою природи можна безкінечно. Так само безкінечно можна насолоджуватися пейзажами, створеними талановитим живописцем Олегом Чижиковим. Як і відомий на весь світ майстер пензля Іван Шишкін, художник впевнений, що краса навколо нас є втіленням божественної думки, а завдання художника – максимально точно відобразити цю думку на полотні.

Черкаський художник Олег Миколайович Чижиков не лише талановитий живописець, але й авторитетний священник з багатим духовним досвідом. І тут немає внутрішньої суперечки, адже є щось спільне у духовних і мистецьких пошуках художника: як людина у духовному сенсі прагне світла – шукає Бога, так і живописець у процесі створення пейзажу шукає світла. Мабуть, тому Олег Миколайович особливо полюбляє зимові пейзажі – вони у нього просто сяють. 

Знаходячись перед полотнами Олега Миколайовича Чижикова, неможливо повірити, що автор цих класичних реалістичних пейзажів не має фахової освіти. Досягнення художника пояснюються його бажанням постійно навчатися, осягати нове і розбиратися у своїй справі. Він переймається досконалістю композиції, важливістю перспективи і світла на полотні, прагне донести до глядача побачене з максимальною виразністю й точністю, удосконалює свою живописну майстерність, що очевидно з виставки у виставку.

У Черкаському художньому музеї це вже третя персональна виставка Олега Чижикова. На ній представлено 36 його пейзажів. Глядачі вперше зможуть побачити твори у незвичних для автора великих форматах. У деякі сюжети автор почав вводити зображення храмів. Вони не являються центром композиції, але їхня присутність на пейзажах цілком природна, ніби освячує зображене і допомагає відчути божественний замисел у навколишньому світі. Своєю творчістю митець поклоняється Господові, шанобливо, ретельно і з любов’ю  відображаючи те, що створив Всевишній.

Для пейзажів Олега Чижикова характерні прості сюжети, позбавлені динаміки і драматизму. Мабуть, тому його твори мають дивовижний терапевтичний ефект: біля них можна відпочити від буденних турбот, суєтності, насолодитися тишею, привести до ладу власні думки й почуття.

Колористичний дар Олега Чижикова, змістовність і виразність його образів знаходять відгук у душі глядача, змушують по новому, з любов’ю подивитися на світ і переконатися, що життя прекрасне.

Виставка діє до 04 квітня 2021 року.

Архів подій музею: