ПЕРСОНАЛЬНА ВИСТАВКА ЖИВОПИСУ І КЕРАМІКИ До Дня Конституції України МИКОЛИ МАСЛЮКА

21 червня 2019 року Черкаський обласний художній музей презентував четверту персональну виставку черкаського художника-аматора Миколи Івановича Маслюка, яку автор присвячує головному державному святу червня – Дню Конституції України.
 
Експозиція двох виставкових залів нараховує 27 картин, виконаних у техніці олійного живопису, а також 40 робіт одного з найбільш поширених видів українського народного мистецтва – кераміки, які демонструються вперше.
 
Кожна виставка Миколи Маслюка – це його своєрідний філософський діалог як з глядачем, так і з навколишнім світом, в якому художник-мислитель прагне мовою живопису висловити власні світоглядні орієнтири, уподобання, думки на різні теми: добра, краси, моралі.
 
Автор також висвітлює гострі й актуальні глобальні екологічні проблеми. Його бентежить стан довкілля та різноманітні катаклізми. Саме тому у своїх роботах пан Микола прагне віднайти шляхи примирення та гармонізації людського розуму з неоціненним скарбом, що таїть і береже природа. Так, інтелектуальне і моральне навантаження має робота «Велике переселення», де показано тісний взаємозв’язок всіх видів фауни: тварин, риб, птахів, які ринуть у незвідані та містичні простори Всесвіту. Картина «Сила енергії – «Пандора»» є своєрідним закликом до людства з метою пробудження свідомості та вбереження від знищення нашої цивілізації. Тема усвідомлення людиною свого перебування та місця на землі актуалізується у роботі «Людина, воля, ніша».
 
Окрім робіт філософського змісту Микола Маслюк захоплюється створенням живописних натюрмортів, які компонує і пише з натури. З особливою любов’ю у серії робіт «Село мого дитинства» він змальовує свою малу батьківщину, красу її природи, життя людей у щоденному побуті, справах, зустрічах й розмовах.
 
Самобутньо й колоритно виглядає представлений на виставці глиняний посуд 2016-2019 років виконання. Тут знаходимо горнятка, вази, глечики, куманці, фляжки, шкатулки, чайники й підсвічники, оздоблені рослинними та квітковими орнаментами й фігурними візерунками. Особливу увагу привертають глиняні вироби чорного та темно-сріблястого кольору (димлена кераміка).
Гончарство і ліплення з глини захоплювали Миколу Маслюка ще з дитинства, коли малим спостерігав за роботою сусідського гончаря. А у 1980-х роках у Черкасах вже самостійно вів дитячий гурток ліплення з глини. Відтоді гончарство й живопис є для автора виставки пристрастю всього життя, тою мрією, яку він втілює і яка спонукає його рухатися вперед, творити й презентувати свою творчість широкому загалу.
 
Біографічна довідка.
Микола Маслюк народився у 1946 році в селі Соболівка Шполянського району. Свою трудову діяльність розпочав директором Будинку культури у рідному селі. Після цього працював на Київському машинобудівному заводі «Дормаш», вирощував хліб у казахських степах, споруджував харківський метрополітен, будував будинки у місті Черкаси. Його творчий доробок як художника становить понад 160 живописних робіт, виконаних упродовж 2008–2018 років.
 
Виставка діє до 21 липня 2019 р.
DSC_0362 DSC_0366 DSC_0383 DSC_0385 DSC_0393 DSC_0396 DSC_0414 DSC_0420 DSC_0436
 

Архів подій музею: