Персональна виставка Дмитра Бур’яна «Заробітчанство»

9 липня 2019 року у Черкаському художньому музеї відкрилася персональна виставка Дмитра Бур’яна «Заробітчанство».
 
Черкащина здавна славиться талановитими та творчими персоналіями, які творять унікальну історію українського та світового мистецтва. Чимало обдарованих та працьовитих живописців, майстерних та витончених графіків, а також потужних скульпторів-самородків відточували свої природні здібності в художніх школах та відповідних навчальних художніх закладах. Митець, який може одночасно та однаково якісно працювати в декількох видах мистецтва, різних техніках та стилях – унікальне явище. Отож Черкаський обласний художній музей представляє саме таку персональну виставку черкаського майстра Дмитра Бур’яна, експоновані роботи – графіка, живопис та скульптура.
 
Виставка «Заробітчанство» увібрала в себе графічні роботи, скульптуру та живопис. В основі графіки, яка створювалась протягом року перебування в сусідній Польщі, відображені нелегкі долі наших земляків на заробітках, порізно від сім’ї, в не завжди комфортній атмосфері. Дана соціальна проблематика сучасного українського народу не часто та не так гостро підіймається в нашій країні, як це мало б бути, що робить твори Дмитра надзвичайно актуальними. Експоновано також начерки зроблені безпосередньо на фабриці під час зміни та представлено блок еротичної графіки й живопису. Щодо скульптури – в ній домінує козацька тематика та деякі експерименти поліхромних фігур з дерева.
 
Біографічна довідка: народився Дмитро Бур’ян 12 лютого 1990 року в місті Черкаси. З п’ятирічного віку Дмитро відвідував гурток малювання в Черкаській дитячій школі малювання ім. Данила Нарбута. В 1997 та 1998 роках вчився ліпці з глини в Черкаському міському центрі дитячої та юнацької творчості. Протягом двох років митець брав уроки малювання у Черкаській дитячій школі мистецтв.
Дмитро неодноразово перемагав у обласних конкурсах на найкращий малюнок. У 2000 році художник став лауреатом Всеукраїнського конкурсу «Нові імена України» за роботу «Як козаки селян визволяли». Цього ж року Дмитро Бур’ян посів перше місце у конкурсі «Шевченко в моєму серці» за роботу «Як козаки турків били». З 2002 по 2008 молодий митець навчався у Державній художній середній школі імені Т.Г.Шевченка у місті Київ. Протягом шести років Дмитро навчався у Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури на кафедрі скульптури.
Художник брав участь у шести персональних виставках скульптури у місті Черкаси, персональних виставках малюнків у Черкасах, Києві та Івано-Франківську, спільних Всеукраїнських виставках у Будинку художника в місті Київ. Митець неодноразово брав участь у скульптурних симпозіумах, мав нагоду бути організатором майстер-класів з малюнку та різьби по дереву та створити кілька пам’ятників й меморіальну таблицю.
 
Виставка діє до 28 липня 2019 року.
DSC_0003 DSC_0005 DSC_0009 DSC_0011 DSC_0013 DSC_0015 DSC_0017 DSC_0018 DSC_0022
 

Архів подій музею: