Персональна виставка Галини Поліщук

«Різьблення по яєчній шкаралупі»

 У Черкаському обласному художньому музеї відбулось відкриття персональної виставки майстрині Галини Поліщук, що володіє новітнім мистецтвом різьблення по яєчній шкаралупі. На сьогодні її колекція різьблянок налічує 50 одиниць.

Народилась Галина Василівна 1955 року в Харкові, зараз проживає у Маньківці Черкаської області. Педагог за фахом, працювала учителем праці, опанувала техніки бісерного ткацтва, вишивки, плетення з рогози й соломи. Але найбільшим захопленням у її житті стало різьблення по яєчній шкаралупі.

Майстрів з художнього різьблення по яєчній шкаралупі у світі мало, а в Україні – одиниці. Цьому мистецтву Галина Поліщук навчилась сама, знайшовши інформацію у всесвітній павутині та взявши кілька консультацій у майстрів: Олександра Волка (Німеччина), Володимира Моторного (Полтава), Костянтина Левченка (Одеса).

Різьблення по шкаралупі потребує спеціального оснащення. Роботи майстрині створені в результаті копіткої праці. Вона експериментувала з різним матеріалом: курячими, качиними, індичими, навіть, з яйцями цесарки, але найбільше вподобала шкаралупу гусячих яєць. Майстриня полюбляє геометричні орнаменти, зображає рослинні і анімалістичні сюжети.

Запрошуємо переглянути філігранні роботи Галини Поліщук, представлені на виставці.


 

Архів подій музею: