ОБЛИЧЧЯ ПАМ’ЯТІ

Ця виставка присвячена родинам, які втратили своїх рідних чоловіків через війну. Батьки, дружини і діти воїнів зображені на світлинах. Вони сфотографовані у кітелі Збройних Сил України. Мундир один для всіх, як символ спільної для країни втрати, адже трагедія торкнулась і родин, і друзів, і сусідів, це травма, що об’єднує весь український народ. Військовий кітель у кадрі нагадує, що війна триває.

Але триває і життя. Тому на кількох фотографіях присутні квіти, що здавна у мистецтві уособлювали прекрасне, та, водночас, швидкоплинне життя. Зрізані квіти – як метафора обірваних життів, що дали можливість нам насолоджуватись миром та красою.

Однак, найважливіше у представлених роботах – обличчя тих, хто втратив найрідніших. Обличчя, які пам’ятають своїх Героїв та їхній подвиг. Обличчя, що оголюють серця, сповнені болю та жалю. На портретах видно, що всі по-різному переживають цю страшну травму. Однак, неможливо не помітити і відбиток горя, що червоною лінією проходить через всі світлини.

Родини загиблих взяли участь у виставці заради пам’яті про близьких. Навіть у підписах під фото вони вирішили вказати лише свої імена, бажаючи акцентувати увагу саме на героях, яких втратили. Для них важливо, щоб люди дізналися, де вони воювали, як загинули. Щоб інші також пам’ятали та цінували віддані життя заради миру в країні.

Ці фотографії покликані віддати шану незбагненному подвигу та не дати забути воїнів. Але світлини також повинні допомогти пам’ятати про тих, хто продовжує жити завдяки загиблим героям.

Виставка присвячена Дню памяті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України

Про автора:

Ігор Єфімов знімає з 2009 року, від портретів до вуличних та документальних серій. Автор персональних та групових виставок як в Україні, так і за кордоном (Білорусь, Молдова, Росія, Узбекистан, Хорватія, Польща, Естонія, Угорщина, Німеччина, Франція, Австрія, Бельгія, Великобританія, США), багаторазовий переможець фотоконкурсів, учасник міжнародних програм. Лауреат премії «Фотограф року». Випускник школи «Bird in Flight».

DSC_0036 DSC_0040 DSC_0052 DSC_0086 DSC_0092 DSC_0104 DSC_0114 DSC_0139 DSC_0156 DSC_0179  DSC_0194DSC_0146

Архів подій музею: