Обласна художня виставка творчих робіт Черкаської обласної організації Національної спілки художників України з нагоди професійного свята – Дня художника України

Традиційно щороку у другу неділю жовтня вся мистецька спільнота відзначає національне професійне свято українських художників. З цієї нагоди Черкаська обласна організація Національної спілки художників України ініціює масштабну виставку творчих здобутків сучасних митців Черкащини: живописців, графіків, скульпторів, майстрів декоративно-прикладного мистецтва.

Цьогорічна виставка присвячена світлій памʼяті Народного художника України Івана Васильовича Фізера, який 2 жовтня 2020 року відійшов у вічність. До експозиції виставки увійшло 39 творів митця, заснованих на українських народних традиціях та органічно вплетених в сучасну образотворчість. Глибоко національні образи-символи у творчості майстра набули високого художнього звучання.

Загалом на виставці представлено доробки особливої манери п’ятдесяти авторів, які презентують свої найкращі роботи. Разом з визнаними митцями, як-то Народні художники України Іван Бондар та Микола Бабак, Заслужені художники України Юрій Іщенко, Віктор Олексенко, Віктор Крючков, Максим Гладько, насолодитися своїм мистецтвом пропонують відомі черкаські митці: Володимир Яковець, Тетяна Куліш, Олександр Шепеньков та інші.

До експозиції також увійшли кращі роботи мистецьких родин Черкащини: Заслуженого діяча мистецтв України Віктора Клименка та його доньки Ксенії Клименко, Заслуженого художника України Валентина Сірого та його дітей Оксани і Максима, подружжя Людмили Шилімової-Ганзенко та Сергія Шилімова, подружжя Альберта і Неоніли Недосєко та їхнього сина Лева, подружжя Олесі та Романа Кравчуків.

Представлені на виставці твори відзначаються майстерністю та високим професійним рівнем виконання, різноманіттям жанрів, технік і тем. Потужні, гостро емоційні монументальні полотна з образною геометрією або ж характерними типажами у багатофігурних композиціях вражають багатобарвністю, захоплюють та надихають. Художньо виразні живописні роботи, витончені графічні твори, зразки пластичного та народного декоративного мистецтва не залишать байдужим жодного з нас, адже в них втілені роздуми й переживання митців, їхні почуття, оспівування краси рідної землі, мрії та настрої, їхні невичерпні джерела натхнення, пошуки та творчі експерименти, а головне – безмежне прагнення творити прекрасне, наповнювати світ добром, красою та любовʼю.

Виставка діє до 6 листопада 2020 року.

DSC_0060 DSC_0024 DSC_0028 DSC_0031DSC_0033 DSC_0035 DSC_0037 DSC_0044DSC_0063 DSC_0080 DSC_0095 DSC_0100 DSC_0104 DSC_0109 DSC_0121 DSC_0130 DSC_0139 DSC_0144 DSC_0145

Архів подій музею: