Ніч у музеї

20 травня у Черкаському обласному художньому музеї відбулася Міжнародна акція «Ніч у музеї». Вишукану атмосферу весняної Ночі створював квартет «Акварелі», що виконував відомі класичні та сучасні музичні твори на тлі тематичного бренд-волу від творчої майстерні «Яся».

На фоні виставки «Таємне» Володимира Яковця черкаські художники традиційно через мистецтво боді-арту презентували свої твори: їх моделі були логічним продовженням сюжету на полотні.

Новим музейним проектом стала театралізована екскурсія «Італійський дворик». Відвідувачі разом із провідниками – чичероне – мандрували у часі, знайомлячись із особливостями мистецтва трьох італійських міст: Флоренції, Венеції та Риму на прикладі картин із колекції художнього музею.

Актори Черкаського обласного академічного музично-драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка показали фрагмент вистави «Місто на “Че”».

Черкаський поет Олексій Юрін представив своїм шанувальникам поетичну моновиставу із загадковою назвою «Де живуть Музи?». Ліричний настрій продовжили «Поети ХХІ століття». Вони – часті гості у музеї й користуються популярністю серед відвідувачів. Затишна атмосфера, що панувала у їхньому колі, надала Ночі певного романтичного звучання.

Джазові композиції у виконанні студентів Черкаського музичного училища ім. С. С. Гулака-Артемовського заполонили музейний простір головного виставкового залу. Звучання хітів сучасної поп та рок музики у виконанні скрипки, віолончелі, барабанів та фортепіано представив гурт «NEW FACES».

Майстри декоративно-прикладного мистецтва та студенти-дизайнери навчальних закладів міста провели низку майстер-класів для дітей та дорослих: розпис керамічного кулона; виготовлення прикрас зі шкіри, намистин, тонкого дроту; створення малюнку за допомогою свічки й акварелі та дизайн-композиції з квітів; розкрили таємниці каліграфічного письма. Усі, хто прийняв участь у майстер-класах, залишили собі на згадку про Ніч невеликі сувеніри, виготовлені власними руками.

Таємничий підвал музею перетворився на арт-платформу для студентського соціально-орієнтованого проекту «Картонна коробка ІІІ – людські залежності». Коробки-метафори наштовхували кожного на роздуми про власні стереотипи мислення й поведінки, свої реальні потреби та стиль життя.


Архів подій музею: