Ніка: персональна виставка Яни Кулєшової

14 травня 2021 року Черкаський художній музей презентує виставку майстрині художньої вишивки Яни Олександрівни Кулєшової.

Авторка поставила собі амбітну мету – підтримка та популяризація українського мистецтва. Мисткиня використовує сучасну авторську техніку: поєднує фото на полотні, акриловий та олійний живопис, різноманітну техніку вишивки. Завдяки такому незвичному поєднанню виникає ефект тривимірності.

На виставці представлено вісімнадцять картин мисткині виконаних у 2017-2021 роках.

Біографічна довідка. Яна Кулєшова народилась 23 жовтня 1987 року у мальовничому місті Нікополі Дніпропетровської області. Навчалась в Дніпровському відділенні Малої академії наук України за спеціалізацією «Біотехнолог» та Міжрегіональній академії управління персоналом за спеціальністю «Фінансист». Згодом працювала в спортивному комплексі «Електрометалург» та податковій інспекції та свій вільний час присвячувала фото та вишивці.

Перші роботи Яна Кулєшова вишивала хрестиком, це були рушники і серветки. Та маючи творчі здібності й жагу до вдосконалення, майстриня хотіла створити щось нове. Саме тоді і виникла ідея перенести авторські фотографії на полотно. А щоб зображення було більш живим і об’ємним, Яна Кулєшова поєднала у своїх роботах фотографію, вишивку та фарби.

Згодом захоплення Яни набуло нової грані, вона зайнялася популяризацією вишивки. Майстриня організувала виставки «Легіт», «Ніка» і «Талан» в різних містах України. У 2017 році Яна Кулєшова отримала сертифікат Національного Реєстру Рекордів України «Найбільша колекція картин з 3D-ефектом, створених за допомогою вишивки на авторських фотографіях».

Виставка діє до 01 червня 2021 року.