МІЖНАРОДНА АКЦІЯ «НІЧ В МУЗЕЇ»

Черкаський обласний художній музей шостий рік поспіль долучається до Міжнародної акції «Ніч у музеї». Цьогорічне дійство розгорталося майже за твором Льюїса Керролла «Аліса в Країні Чудес».
Відкриття НОЧІ розпочалося з вистави – фрагменту мюзиклу «Аліса в Країні Чудес» від колективу сучасного танцю «Вікторія». Гостями НОЧІ став Черкаський обласний музично-драматичний театр ім. Т. Шевченка з фрагментом вистави «Король Дроздобород». Офіційний посол Музею The Beatles у Ліверпулі Сергій Радченко розповів таємничу історію з неймовірною кількістю легенд про Алісу, Джона і не тільки. Таємничий музейний підвал перетворився на кролячу нору, через яку відвідувачі потрапляли до «Саду, де квіти говорили».
Крім постійнодіючої експозиції на гостей чекала виставка «Від А до Я» Марії Фізер та мистецький проект «Червоне», де казковим чином була створена атмосфера, у яку потрапила Аліса.
Свій хід зробила і шахова королева. Учасники акції мали можливість пограти в шахи та дізнатися, як у Країні Чудес можна стати королевою. На гостей з багатою уявою чекала майже королівська гра — «DIXIT».
У дружньому колі черкаські поети під супровід музичних композицій арт-рок гурту «Друзі Абсолюту» декламували вірші, які ніде не можна прочитати…
Форму акціоністського мистецтва – перфоманс — представляли філософська гра: «Ти … хто?» як світосприйняттям себе у системі родинно-сімейних зв’язків поколінь і «Розповідь про казна-що …і справа в капелюсі», де все охочі могли відвідати капелюшних справ Майстра та приміряти безліч казкових капелюхів.
Традиційно народні майстри й художники провели серію майстер-класів: «капелюшки – прикраси для волосся», декупаж та розпис солоного тіста, розпис одягу текстильними фарбами, виготовлення витинанок, вітражний розпис на склі. В унісон святу став авторський майстер-клас від Ольги Носової – поєднання живих та неживих предметів, квітів та гіпсу у одному художньому творі.
Вернісаж від модного дизайнера Ірини Дикої не залишив байдужим черкаських дівчат.
Авангардний напрям «мистецтво тіла» – боді-арт представили художники: Максим Гладько, Ольга Курська, Анастасія Гурьянова, Вікторія Самарська, Аміна Метеля. Дефіле моделей логічно перейшло у конкурс-презентацію костюмів-образів за темою «Аліса в Країні Чудес».
Гості НОЧІ як справжні герої Льюїса Керролла мали змогу побувати на Шаленному чаюванні.
Шоу-програма «Ночі в музеї» завершилася виступом рок-гуртів «Сонце в Кишені», «Roller Genoa», «O.Chi» та перфоменс від Арт-шоу «Джайра», «4 Men in the Boat» та «Katrin Rush».
Так, на одну НІЧ музей став Країною Чудес, де глядач зміг не тільки відпочити та розважитися, а й відчути себе невід’ємною часткою єдиного європейського культурного простору.
Атмосферу вечора у вигляді Brand Wall створила Творча майстерня «Яся».
Музей безмежно вдячний усім гостям, хто блукав ВНОЧІ Країною Чудес, а також нашим партнерам, які допомогли організувати свято для молоді і не тільки….