Музей як візуальний текст культури

Міністерство культури України, Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв, Інститут публічного управління та кадрової політики спільно з Департаментом культури та взаємозв’язків з громадськістю Черкаської обласної державної адміністрації проводить навчання (семінар) з підвищення кваліфікації працівників закладів культури і мистецтв. Тема навчання «Концептуальні засади розвитку художнього музею у контексті реформування». Навчання проходять на базі Черкаського обласного художнього музею з 04 по 08 вересня 2017 року. На навчання прибули музейні працівники з різних куточків України, привізши із собою безцінний досвід роботи у музейній справі.
У рамках семінару на другий день навчань працівники закладів культури і мистецтв, а також науковці з усієї України взяли участь у роботі V Всеукраїнської науково-практичної конференції «Музей як візуальний текст культури». Відкрив конференцію директор Департаменту культури та взаємозв’язків з громадськістю Черкаської обласної державної адміністрації Олександр Шабатін, виступивши з доповіддю про роль музейної справи в Україні та її розвиток на Черкащині.
На пленарному засіданні конференції виступили:
— Личковах Володимир Анатолійович, доктор філософських наук, професор Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, заслужений працівник освіти України, академік АН Вищої освіти України;
— Коваль Олег Володимирович, мистецтвознавець, член ХО НСХУ, член Міжнародної асоціації мистецтвознавців АІСА;
— Трощинська Олена Іванівна, науковий співробітник Національного історико-культурного заповідника «Чигирин»;
— Чорна Людмила Олексіївна, кандидат історичних наук, завідувач науково-дослідного відділу «Історія Шевченкової могили» Шевченківського національного заповідника;
— Харсун Ольга Вікторівна, кандидат історичних наук, провідний науковий співробітник КУ «Обласний художній музей» Черкаської обласної ради;
— Костюкова Олена Миколаївна, кандидат історичних наук, доцент, директор «Центру туризмології і екскурсоводства» ЧНУ ім. Б. Хмельницького, почесний краєзнавець України.