МОЇ ЕТЮДИ

виставка живопису заслуженого художника України
Івана Фізера

28.02.2019 року Черкаський художній музей з гордістю презентував виставку етюдів Івана Фізера – заслуженого художника України, голови Черкаської обласної організації Національної спілки художників України, професора кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, лауреата обласної премії імені Данила Нарбута та Всеукраїнської премії «Смарагдова ліра». Він учасник близько 100 всеукраїнських та міжнародних виставок (Білорусь, Сербія, Іспанія, Росія), а також майже 20 персональних у містах Київ, Черкаси, Чигирин, Канів, Кам’янка.

Народився Іван Васильович 17 червня 1953 року у селі Лопушанка Свалявського району на Закарпатті. Освіту здобув в Ужгородському училищі декоративно-прикладного мистецтва (1972 рік) та Львівському державному інституті прикладного та декоративного мистецтва, кафедра проектування інтер’єру та меблів (1980 рік). Завершивши навчання, Іван Васильович переїхав до Черкас, де нині живе і працює.
Митець є надзвичайним трудолюбом. Він старанно й багато працює у різних видах образотворчого мистецтва: графіці, пластиці, сницарстві та живописі. Багатогранний талант художника проявився у створенні ним різноманітних панно, в оздобленні інтер’єрів будинків культури, шкіл, палаців одружень та інших суспільних закладів. Майстром створені іконостаси в Іллінській церкві села Суботів Чигиринського району, а також у Стеблеві, Пастирському, в м. Біла Церква та в інших селах і містах України.
Відомі мистецтвознавці, художники та поціновувачі образотворчості знають Івана Васильовича як талановитого скульптора, графіка та неперевершеного художника декоративного мистецтва. Водночас, на противагу його попереднім показам з їх чіткістю й графічністю, що варто розглядати на зламі живопису й дизайну, сьогоднішня виставка презентує глядачам маловідомого Івана Фізера як Майстра етюдних ліричних краєвидів.

В експозиції представлені етюди до робіт, які Іван Васильович створив, відвідуючи рідні для нього куточки України – Закарпаття та Черкащину. Художник зазначає, що саме за етюдником він по-справжньому може відпочити, милуючись невимовною красою української природи.
На виставці представлено різнобарв’я карпатських гір та полонин, красу українського лісостепу. Усе це для Івана Васильовича – його Рідна земля. З ніжністю і трепетом художник змальовує старе село та його околиці, возвеличує Карпатські гори та старий Дніпро. Водночас його пейзажі стишені, сповнені спокою і зачарування. Характерним для даної виставки є те, що майже усі пейзажі відтворюють період розквіту й буяння природи – весна, літо й початок осені. Відчувається, що художник черпає душевні сили та сповнюється натхненням у період, коли природа оживає і розквітає.
У кожному своєму творі, будь то скульптура, графіка чи живопис, художник вдало поетизує історичне минуле та красу української землі, що формує цілісне бачення і масштаб творчої діяльності Івана Васильовича Фізера.
Важливо зазначити, що всі роботи, представлені на виставці, експонуються вперше і розкривають нову маловідому грань Художника ФІЗЕРА.

Привітати Івана Васильовича з відкриттям виставки завітали ректор ЧНУ імені Б. Хмельницького, доктор економічних наук, професор Черевко Олександр Володимирович, доктор історичних наук, професор ЧНУ імені Богдана Хмельницького Чабан Анатолій Юзефович, завідуюча кафедрою образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва ЧНУ імені Б. Хмельницького, доцент, заслужений художник України Касьян Тетяна Костянтинівна та викладачі кафедри, кандидат історичних наук, доцент, директор наукової бібліотеки імені Михайла Максимовича ЧНУ імені Б. Хмельницького Голиш Григорій Михайлович, народний художник України Бондар Іван Іванович, голова обласної організації Національної спілки краєзнавчів Мельниченко Василь Миколайович, художники, науковці, краєзнавці, письменники, студенти, учні художніх шкіл міста.


Архів подій музею: