Мистецький соціально-екологічний проект «Хвіст-ART»

27 лютого 2020 року в Черкаському обласному художньому музеї відбулося відкриття мистецького соціально-екологічного проекту «Хвіст-ART». Проект включав в себе декілька складових: художня виставка та благодійні майстер-класи.

У багатьох країнах першого березня відзначається День кота! Тому головний герой виставки – кіт – не просто давно знайома тварина, а істота, яка викликає безліч найрізноманітніших позитивних емоцій та асоціацій. Сприйняття кота багатогранне. Це дитяча колискова і символ потаємних сил, уособлення витонченої грації і абсолютної хижості, втілення гламуру і вроджена відданість своєму призначенню, уособлення домашнього затишку і той, хто «гуляє, як собі знає»… Цей емоційний ряд можна продовжувати, адже кожен уявляє «котячий образ» по-своєму.

Також наш проект – привітання з весною, пробудженням природи, оновленням почуттів, побажання доброго настрою від учасників виставки. Серед них відомі черкаські художники, студентська молодь, а також юні митці – учні художніх шкіл та студій: Черкаської дитячої художньої школи імені Данила Нарбута, художньої студії Позашкільного навчального закладу «Багатопрофільний молодіжний центр» Черкаської міської ради, Мистецької майстерні «Барви натхнення» ДМШ №5, студенти Черкаського державного бізнес-коледжу.

Особливість проекту полягає у тому, що протягом виставки будуть проведені благодійні майстер-класи ініційовані БО «Доброкіт». Доброчинність цієї організації в тому, що вона опікується безпритульними тваринами. Зібрані під час майстер-класів кошти буде спрямовано на їх підтримку.

Історія проекту: «Хвіст-ART» започатковано Черкаським обласним художнім музеєм у 2010 році разом із викладачами ART-студії «Глорія» та Оксаною Колісник. З 2011 року за ініціативи молодіжної творчої групи на чолі з Олександром Чорноволом виставка набула нового формату – перетворилась у соціальний-мистецький проект, спрямований на вирішення проблеми безпритульних тварин. Ці ініціативи постійно актуалізуються та підтримуються різними організаціями та волонтерами міста Черкаси.

Черкаський художній музей бажає усім, хто любить тварин, гарного весняного настрою!

Виставка діє до 29 березня 2020 року.

DSC_0002 DSC_0003 DSC_0006 DSC_0010 DSC_0021 DSC_0029 DSC_0039 DSC_0054 DSC_0058 DSC_0060 DSC_0065 DSC_0068 DSC_0069 DSC_0070DSC_0007

Архів подій музею: