Мистецьке свято «Найдорожче…»

Організатори проекту:
ГО «Українська творча спілка: ТРИ КРАПКИ»,
Комунальна установа «Обласний художній музей» Черкаської обласної ради.

Проект відбувся за сприяння Черкаської обласної державної адміністрації.

Напередодні свята Покрови Пресвятої Богородиці, заступниці козацтва, Дня українського козацтва, Дня захисника України у Черкаськогму обласному художньому музеї впрведено Мистецьке свято «Найдорожче…».
Про проект. Однією з візитівок Черкаського обласного художнього музею є картина черкаської художниці Тетяни Куліш «Найдорожче». На картині зображено головні архетипи Черкаського краю: Ільїнська церква, хата Тараса Шевченка, які символічно зображені під Покровою Богородиці. Найдорожчим для кожної людини є життя, родина, рідна земля. Тому проект має назву «Найдорожче…».
«Найдорожче…» — це комплекс соціально-мистецьких та пізнавальних заходів патріотичного спрямування з арт-терапевтичним напрямком та особливим акцентом на родинному єднанні. Основна увага була зроблений на національних традиціях і звичаях та детальне ознайомлення із різними видами та техніками українського декоративно-прикладного мистецтва: особливостями виготовлення ляльки-мотанки як оберегу сімейного вогнища, декоративних розписів, витинанок, створення творів живопису з національним колоритом.
Враховуючи той факт, що на Сході України й досі тривають воєнні дії, актуальною є допомога у реабілітації воїнам-учасникам антитерористичної операції на Сході України, їх родинам, а також тим особам, родичі яких є учасниками АТО. Відомо, що найефективніша реабілітація відбувається засобами мистецтва. Тому патріотичний проект Мистецьке свято «Найдорожче…» став певним намаганням привнести в життя дітей, а також родин, батьки яких є учасниками АТО, трішки світла, радості і відчуття турботи держави.
У рамках проекту також переведено:
квест: «Видатні постаті України», основною метою якого було знайомство з видатними особистостями України минулого та сьогодення,;
напільна гра «Допоможи друзям», яка додала в атмосферу свята доброзичливості, милосердя та бажання надавати допомогу ближньому.
Волонтери: студенти Черкаського художньо-технічного коледжу.
Висловлюємо щиру вдячність та найкращі побажання ГО «Час надії».


Архів подій музею: