МИСТЕЦТВО ЖИТИ. Світ очима воїнів АТО.

15 квітня 2016 року у Черкаському обласному художньому музеї відкрилася виставка робіт воїнів – учасників антитерористичної операції на Сході України, які проходили медико-психологічну реабілітацію в Комунальному закладі «Черкаський обласний госпіталь ветеранів війни» Черкаської обласної ради. Виставка – підсумок соціально-мистецького проекту, започаткованого у жовтні 2015 року. Проект тривав на протязі половини року: з 3 жовтня 2015 року до квітня 2016 року. В цей період викладачі кафедри дизайну ЧДТУ разом із психологом Черкаського обласного госпіталю ветеранів війни провели курс занять арт-терапевтичного напрямку. Метою занять була трансформація негативних почуттів та емоцій учасників бойових дій у позитивне світле, мірне русло нашого життя, а також часткового зняття емоційної напруги та психологічного розвантаження. У проекті взяли участь більш ніж 60 осіб.
У роботах відображений двосторонній світ людини-бійця, який виконував свій обов’язок громадянина – захищав свою країну, та людини – чоловіка, батька, якій мріє про щасливе життя, родину, улюблену справу.
Війна – це неприродній процес, який впливає на психічний стан кожної людини. Але миру без війни не буває. Тому в роботах «мистецтво жити» перемагає. А це говорить, що арт-терапія необхідна, корисна справа.


Архів подій музею: