Мистецтво жити. Світ очима воїна

16 червня 2017 року в Черкаському обласному художньому музеї презентовано другу виставку робіт бійців, учасників АТО, які проходили медико-психологічну реабілітацію в КЗ «Черкаський обласний госпіталь ветеранів війни» ЧОР. Виставка є результатом соціально-мистецького проекту, започаткованого у жовтні 2015 року, що триває і досі.

Проект реалізовано за ініціативи Благодійного фонду «ЧАС НАДІЇ» (голова фонду Лариса Когут) та підтримки кафедри дизайну ЧДТУ.

Мета проекту – спрямувати негативні переживання й емоції бійців у творчість і художнє самовираження для зняття емоційного напруження, психологічного розвантаження та трансформації їх в новий позитивний досвід.

На сьогодні результатом проекту стали: 30 занять, 180 учасників, 250 робіт.

Представлені роботи відображають світ людини – бійця, який виконував свій обов’язок громадянина, захищаючи свою країну і наше з Вами мирне життя, та людини – чоловіка, батька, сина і брата, який мріє про щасливе життя, родину, улюблену справу, про мир. Кожен твір експозиції виставки має свою історію, відображає трансформацію особистості автора: в одних роботах ми бачимо тему війни, болю – того світу, в якому довелося жити бійцю або в якому він живе й досі; в інших – навпаки: життя, мир, мрії, любов, посмішки, щастя. Війна – це не природній процес, який впливає на психічний стан кожної людини. Але ми віримо у перемогу й прагнемо миру, щастя і злагоди! В роботах воїнів АТО яскраво виражене «мистецтво жити» і жити на повні груди, чесно із самим собою, вільно і щасливо. Отже, терапія мистецтвом м’яко виконує своє завдання!