«Матеріали Другої міжнародної конференції з голих мишей»

Персональна виставка Павла Пушкаря

Черкаський художній музей знайомить глядача з постмодерністськими візуальними практиками запорізького фотохудожника Павла Пушкаря. В основу його проекту «Матеріали Другої міжнародної конференції з голих мишей» покладено імпровізацію та гру з поняттями, де контекст превалює над текстом.

Для проекту обрано назву книги – першого переможця премії Діаграм, якою нагороджують авторів за найбезглуздішу назву друкованого видання. У 1978 році першим лауреатом цієї гумористичної премії стала книга «Матеріали Другої міжнародної конференції з голих мишей». Під такою дивакуватою назвою містилась ціла низка результатів досліджень лабораторних мишей науковцями Токійського університету.

У рамках власного проекту Павло Пушкар представляє фотоколажі та інсталяції як роздуми автора про сучасний парадигмальний зріз візуальної естетики третього тисячоліття. Роботи автора дивують, часом, навіть, шокують. Напрямок, в якому працює Павло Пушкар, можна визначити як фотографіку: поєднання колажних фото і авторської графіки, яка брутально трансформує реальність. Досліджуючи своє оточення, міфологію, біблійні, кінематографічні та літературні сюжети, Павло Пушкар через історичні ремінісценції намагається осмислити духовні дилеми, життя і смерть, пострадянський спадок, що залишила нам індустріалізація. Формулюючи ідею проекту «Матеріали Другої міжнародної конференції з голих мишей», автор зазначає: «Ми теж ніби лабораторні миші одне для одного і для самих себе: ставимо експерименти інколи вдалі, інколи ні».

Про автора:

Павло Пушкар народився y Запоріжжі в 1973р. Ставши членом фотоклуба «Запоріжжя», починав з реалістичної фотографії, але з часом відчув бажання представляти глядачеві свої власні візії, не залишаючись в межах однієї центральної теми чи жанра. Художник багато подорожує світом. Яскравий калейдоскоп фотовражень з Індії, Китаю, Таїланду, США, Мексики, Франції, Голандії, Бельгії, Італії, Франції, Іспанії, Німеччини, Польщі трансформує через свій духовний досвід у полісемантичні авторські твори.

Виставка триватиме з 16 травня по 16 червня.


Архів подій музею: