Максим Гладько Живопис та графіка

25 березня 2016 року у Черкаському художньому музеї відкрилася виставка художника Максима Гладька.

Впізнаванні мотиви — море, квіти, оголені моделі — на перший погляд нічого особливого, на другий також… Хіба, що усі роботи створені за останні два роки. Можливо, цю виставку Максима Гладька пізніше назвуть однією із проміжних, тією що у темпоральному вимірі знаходиться між виставками ювілейними: художнику уже за 50, але, ще довго до 60-ти.
Бажання малювати (писати) і потім свої твори виставляти на загал, запрошувати друзів, обмінюватися думками, бачити себе зі сторони, усвідомлюючи якісний зсув — чинники, що змушують Максима майже кожного року збурювати місцевий бомонд та інтернет, а потім ще довго приходити до тями, усвідомлюючи втому і віддзеркалюючи побажання друзів.
На цій виставці Максим вперше показав академічні штудії, заявивши, що як школяр продовжує вчитися, шукає, експериментує.
На цій виставці Максим вперше показав свій перший живописно-дизайнерський проект, в якому картина перестає існувати як самодостатній твір мистецтва і сприймається вікном у безкрайній простір — простір не обмежений краями картинної рами.
Навіщо художнику це потрібно? Адже він так майстерно володіє живописними технічними засобами, емоційно-привабливо та переконливо пише воду і квіти, скло і тіло, уже має власний впізнаний стиль, майстерно володіє кольором, чуйним до пульсу навколишнього світу, його енергетичних коливань. Мабуть, відповідь має бути такою ж простою як і сам художник. — Тому що Максим — Художник.
Біографічна довідка. Народився М. Гладько у місті Пенза (Росія) в 1963 році. Закінчив педагогічно-живописне відділення Пензенського художнього училища ім. К. А. Савицького. З 1987 року живе і працює у Черкасах. Викладає рисунок на відділенні дизайну Черкаського державного бізнес-коледжу. Член Спілки дизайнерів України (2003 р.), член НСХУ (2010 р.). Роботи знаходяться у державних музеях України та приватних колекціях України, Росії, Сполучених Штатів Америки, Європи та АзіЇ.

На виставці представлено 21 живописна та 13 графічних робіт.
Виставка діє з 25 березня до 5 травня 2016 року.