Логотерапія мистецтвом. «DIALOGUES 10» Володимира Яковця

17 листопада 2020 року відбулась творча зустріч з арткуратором виставки «DIALOGUES 10» Володимиром Яковцем. Відвідувачів чекала захоплива подорож залами музею, в експозиційному просторі яких цьогоріч презентовано близько 100 робіт митців з України, Греції, Ірану, Канади, Китаю, США, Мексики, Німеччини, Польщі, Росії, Франції, Швеції, Японії тощо. Цього року міжнародна виставка сучасного мистецтва «DIALOGUES 10» проходить за підтримки благодійного фонду Миколи Бабака «Культурна спадщина і сучасне мистецтво України».

На виставці представлений широкий діапазон різножанрових робіт, виконаних і професійними художниками, і початківцями, яким від 6-ти до 70-ти років.

«DIALOGUES» – щорічний проєкт, історія якого розпочалася у 2010 році. Він вже є новою традицією. Володимир Яковець створює комунікаційний простір для спілкування на різних рівнях: твору з глядачем, художника з художником, глядача з глядачем. Такі проєкти, що діють у часі, відображають певну емоційну культуру епохи, тому надзвичайно цікаво прийти та подивитися, як час змінює цю культуру.

У заході взяли участь студенти ЧНУ імені Богдана Хмельницького. Разом з художником знаходили відповіді на запитання:
— Якою є загальна тема «Діалогів» і чи має тематичну спрямованість кожна з виставок, зокрема цьогорічна виставка? Якщо так, то які актуальні теми пропонують цьогорічні «Діалоги»?
— У чому принципова відмінність проєктів «Діалоги» і «Антракти»?
— Якими є критерії відбору робіт на виставку?
— Як створювався комунікаційний та експозиційний простір цьогорічної виставки?
— Що трапляється зі старими медіумами, коли на зміну їм приходять нові?
— Якими є особливості сучасного мистецтва у цифрову добу та у добу перманентного карантину?

Художник на цей раз розкрив таємниці творчої лабораторії арткуратора, специфіку спілкування з художниками з інших країн та розповів про найбільш знакові зустрічі з ними у міжнародних проєктах. Учасники заходу мали можливість простежити, як народжується ідея і як вона втілюється у життя.

Художник також розповів про твори відомих черкаських художників Севастяни Федоренко, Ігора Солодовнікова, Олександра Шепенькова, Оксани Бюшан (Литвиненко), Григорія Малорода та ін. Мали можливість побачити нову роботу наймолодшої учасниці (їй 6 років!) виставкового проєкту 2018 року «Щось цікаве..» Агати Кравченко. Тоді Володимир Яковець як досвідчений арткуратор поєднав в одному візуальному просторі творчість Олександра Шепенькова та Агати, дорослого і дитини, чим спонукав до роздумів про абстрактне мистецтво і природу творчості.

Проблема природи творчості набула актуальності й на цьому проєкті.
Володимир Яковець не лише талановитий художник і арткуратор, але й прекрасний педагог, який присвячує значну частину життя викладанню у дитячій школі Д. Нарбута. Він розповів про роботи своїх вихованців та вихованців інших викладачів школи Д. Нарбута, що також представлено в експозиції, особливості творчого процесу, джерела творчої наснаги, умови розкриття таланту обдарованих дітей.
У межах зустрічі черкаська художниця Севастяна Федоренко розповідала про свої роботи, розкрила особливості народження задуму та секрети деяких авторських технік. «Родзинкою» виставки стала її «Astra-vita», яка є відображенням поліфонічного світосприйняття сучасної людини та поєднує різні візуальні мови у єдиному гармонійному просторі.

Також звернулися разом з Володимиром Яковцем до творів, які виявилися найбільш резонансними для відвідувачів-черкасців – «Цифрова графіка» М. Каго (Швеція), роботи В. Козіна (Росія), C. Rothman (Німеччина), J. Inigo (Франція), Kai Sawabe (Японія)…. Взагалі, роботи можна було б перелічити усі – кожна з них є унікальною!

На питання «Чи врятує краса світ?» Володимир Яковець відповів «Однозначно, так!»

IMG_20201117_171046IMG_20201117_175030 IMG_20201117_174331IMG_20201117_170802

Архів подій музею: