04 липня 2016 року у Черкаському художньому музеї відбувся Круглий стіл за участю керівництва та представників ГО та об’єднань козацтва Черкащини. Провів Круглий стіл Островський Олег Анатолійович – начальник управління культури та взаємозв’язків з громадськістю Черкаської обласної державної адміністрації, крайовий отаман Чигиринської ГО «Вільне козацтво Холодного Яру». Розглянуто основні питання:
1. Козацтво Черкащини як національна ідея та шляхи розвитку козацтва в сучасному суспільстві.
2. Участь ГО козацтва в створенні структури народної (соціальної) економіки.
В обговоренні питань взяли участь: Василенко Анатолій Семенович – голова Ради старшин «Міжнародна ГО Холодноярська січ», Петренко Микола Іванович – крайовий отаман Черкаської обласної організації Всеукраїнської ГО «Козацька територіальна оборона», Бушин Микола Іванович – доктор історичних наук, професор, академік Української академії історичних наук та інші.