«КРАЇНА ДИТЯЧИХ НАДІЙ» як приклад роботи РАЗОМ

У Черкаському обласному художньому музеї соціально-орієнтовані проекти є одним із засобів реалізації нової місії музею. Уже є певні напрацювання та бажання ділитися досвідом. Саме тому музей взяв участь у відкритому конкурсі науково-методичних розробок, програм, проектів, есе «РАЗОМ! Партнерство навчальних, культурно-освітніх закладів, соціальних служб і родин», де представив соціально-мистецький проект «Країна дитячих надій».
Конкурс заснувала (у 2014 році) доктор педагогічних наук, професор Національної академії педагогічних наук України Галина Михайлівна Лактіонова. Головна ідея конкурсу – розвиток взаємодії навчальних закладів із сім’ями з метою забезпечення змін на краще у системі дошкільної, шкільної, позашкільної освіти.
Наш проект «Країна дитячих надій» було направлено на підтримку маленьких пацієнтів, що знаходяться на лікуванні в обласному Центрі дитячої онкології та гематології Черкаського обласного онкологічного диспансеру, та задля привернення уваги громади до проблем важко та невиліковно хворих. У результаті арт-терапії було створено книжку-розмальовку «Диво-звірі». Керівник проекту – директор музею Ольга Гладун, куратор – завідувач відділу науково-освітньої роботи Анжела Алєксанова. Проект реалізовано у 2015 році. Його підтримали громадські організації, благодійні фонди, заклади позашкільної освіти, навчальні заклади, органи влади, волонтери, ЗМІ. Тому гасло «РАЗОМ!» якнайкраще виявляє ініціативи соціально-орієнтовних проектів музею.
Підбиття підсумків та нагородження лауреатів Відкритого конкурсу у цьому році відбулось 28 вересня у залі засідань Президії Національної академії педагогічних наук України. Черкаський обласний художній музей отримав Диплом І ступеня у номінації «Утверджуємо сімейні цінності, традиції». В урочистостях взяла участь та отримала відзнаку куратор проекту Анжела Алєксанова.
Від імені переможців 2016 року дякуємо організаторам Відкритого конкурсу «РАЗОМ! Партнерство навчальних, культурно-освітніх закладів, соціальних служб і родин» за надану можливість познайомитися з передовими розробками у сфері сучасної культури комунікації, обмінятися досвідом.
Тільки РАЗОМ наші надії мають можливість здійснитися!