КОСТЯНТИН РОГОТЧЕНКО

живопис та графіка

На тлі сучасного українського мистецтва виразно виділяється нефігуративний живопис молодого київського художника Костянтина Роготченка.

Костянтин Олексійович Роготченко народився у 1989 році у Києві в творчій родині письменників, художників та мистецтвознавців; його прадід – Остап Вишня – відомий український письменник, класик сатиричної прози ХХ ст. Відтак майбутній художник зростав у родині, де шанувалися українська культура та народні традиції.

З майбутньою професією Костянтин визначившись ще у шкільні роки, коли відвідував студію Анатолія Твердого і Валерія Шкарапути та здобував живописну майстерність у Миколи Копайгоренка. Потім було навчання у Київському національному університеті технології та дизайну на факультеті графічного дизайну. У 2008 році Костянтин Роготченко стає членом молодіжного об’єднання «АртРух». Постійно експериментуючи, молодий художник спочатку шукає себе у графіці, створює шовкографії та офорти. За роботу «Вітер» у 2014 році він удостоївся звання Лауреата премії ім. Георгія Якутовича.  Шукаючи власний шлях у мистецтві, Костянтин звертається до живопису. Його перші живописні твори були реалістичними, але з 2014 року стиль письма різко змінюється. Художника починає цікавить колір і форма, а точніше форма, створена кольором.

У роботах Костянтина Роготченка вдало поєднуються живописна та дизайнерська школи. Пройшовши шлях від графіки й пейзажу до абстрактного нефігуративного живопису через гру кольору та відтінків, Костянтин акцентує увагу глядача на гострих суспільних проблемах. Кожна з його робіт – це потужний філософський меседж із глибинним підтекстом та сильною емоційною напругою, де кожен може розгледіти щось особистісне, індивідуальне. У той же час, як дизайнер, він проектує необхідну йому геометрію полотна з розміщенням колірних акцентів. Поступово формується його власний індивідуальний почерк, домінантою якого є лінія, що переходить з одного полотна на інше. Як зазначав Марк Ротко: «Кожна картина живе у сусідстві з іншими полотнами, які слугують для неї (в очах глядача) своєрідним продовженням».  На полотнах Костянтина Роготченка лінія і точка, як самі прості елементи художнього засобу, через колір сповнюються життя, емоцій. Художник створює складний колорит, часто граючи на контрасті. Він відходить від колористики, притаманної авангарду, натомість вдало поєднує кольори класичного живопису із сучасною синтетичною палітрою відтінків. Характерною рисою останніх робіт Костянтина Роготченка є площинний формальний сюжет, поєднаний із об’ємною фактурою, що створює враження контрасту, протиріччя.

У роботах молодого художника відчувається потужна національна живописна школа, яка стала основою для створення нових полотен. Будучи учасником низки міжнародних та всеукраїнських виставок, конкурсів, аукціонів, Костянтин Роготченко впевнено заявив про себе у сучасному мистецькому просторі України.


Архів подій музею: