КвітиКоти

Коти і квіти, квіти і коти – беззаперечні лідери у сентиментальних меседжах. Зазвичай у такому поєднанні вони асоціюються з мистецьким кітчем або міщанською традицією на кшталт килимків з лебедями або оленями на стінах у наших бабусь.

Новий проєкт Черкаського художнього музею «КвітиКоти» про інше. Саме зараз, після важкого року пандемії і суцільних локдаунів, набули нового осмислення теми тихого життя, сімейного тепла. Так завжди буває – після великих бур і потрясінь, розчарувань і нездійснених мрій настає час, коли виникає бажання емоційно відігрітися, відбудувати життя наново. Усім нам хочеться позитиву, свята, квітів. Хочеться котиків урешті-решт!

На полотнах видатних майстрів пензля і в народній творчості квіти завжди уособлювали квінтесенцію життя. Тож не дивно, що їхню красу людство оспівує протягом усього існування. Квіткові натюрморти покликані закарбувати момент, осяяти свіжістю і красою наш світ. Споглядання чи то простих польових квітів, чи вишуканих букетів у коштовних вазах гармонізує внутрішній психологічний стан глядача і налаштовує на радісне світосприйняття.

Кота, на відміну від квітів, немислимо було уявити головним персонажем твору в класичному живописі. В українській народній творчості він зустрічається хіба що у фольклорі. У колискових і в дитячих забавлянках кіт – дивовижно гарне й ніжне створіння, що «носить сон у рукаві» та муркочучи заколисує малюка. На противагу цьому позитивному образу існує демонічне створіння – Кіт Баюн, який охороняє золоту клітку із Жар-Птицею.

Артпроєкт «КвітиКоти» не про квіточки і котиків. Натуралістичні, символічні, фантазійні, містичні, намальовані пензлем, олівцем, пастеллю, вишиті, зліплені, вирізьблені, сфотографовані миті справжнього життя захоплять у теплий вир емоцій і ще довго не відпускатимуть зі своїх обіймів, ставши причиною гарного настрою і доброї усмішки. Наш артпроєкт «КвітиКоти» – про тепло і любов. Це квітково-котикова арттерапія. Це певною мірою не лише художній, алеі соціальний проєкт, на якому ми даємо висловитися професійним художникам, майстрам декоративного мистецтва, дизайнерам-флористам, фотохудожникам, аматорам, колекціонерам – усім, хто творить затишне, просте і від того не менш прекрасне життя.

Цей проєкт логічно виник саме в кінці зими, коли в повітрі вже тремтить передчуття весни. І нехай із цим квітковим розмаїттям під тихе котяче мурчання тихо і впевнено приходить в наші життя і душі радісна і світла весна.

Черкаський художній музей вдячний усім, хто взяв участь у нашому проєкті: мистецькій родині заслужених художників України Олександри та Миколи Теліженків, заслуженим художникам України: Надії Нікіфоровій, Віктору Олексенку, Максиму Гладьку; родині художників Лесі та Роману Кравчукам, художникам та арткураторам Володимиру Яковцю та Ользі Курській з їхніми учнями, дизайнеру студії декору «Аляска» Єлені Мисник, партнерам музею фітодизайнеркам Надії Груздєвій та Лесі Матуся, колекціонеру Марії Подобєдовій, а також неймовірно творчим дорослим і дітям за те тепло, яке вони подарували глядачам у проєкті «КвітиКоти».

Виставка діє до 10 березня 2021 року.

Архів подій музею: