З чого починається щастя…

Персональна виставка Галини Байди

(в анотації наведено міркування художниці про щастя…)

Перші кроки у світ мистецтва Галина Байда зробила в художній школі у рідному Маріуполі. Художниця і досі із задоволенням згадує своїх викладачів і студію з величезними вікнами. Вона любила шити і мріяла стати дизайнером одягу. Але тоді ще не вистачило впевненості у собі, щоб здійснити мрію – вона вступила на інженерну спеціальність до Київського політехнічного інституту (нині Національний технічний університет України). З’явилася сім’я і робота менеджера в будівельній сфері. Як зазначає пані Галина, рік за роком її внутрішній простір ставав все вужчим, а для творчості залишалося дуже мало часу.

Кризи – це час змін. Коли у 2008 році будівельний ринок був у занепаді, Галина Байда зважилася знову вчитися і стати дизайнером інтер’єру. А живопис став наступним кроком на шляху до більшої творчої свободи. Менше ніж три роки тому, вона купила полотно і акрилові фарби, щоб написати пейзаж для своєї донечки. Робота не вдалася, але це не спинило, а стимулювало Галину Байду. Вона продовжувала писати, пробувала різні техніки та стилі.

Роботи пані Галини зосереджені на кольорі та пластиці. Вони є емоційною реакцією на те, що оточує. Художниця шукає колір шляхом нанесення напівпрозорих шарів. Найчастіше вона використовує змішані техніки, створюючи текстуру за допомогою різних матеріалів. Досліджує свої можливості, постійно шукаю нові прийоми. Як пише Галина байда: «Кожен день за мольбертом – це відкриття і це дуже цікаво. Хоча іноді, все ще борюся зі страхом зіпсувати вже написане».

Художниця зазначає, що серія робіт про щастя почалася з роботи про внутрішню правду. Галина Байда цікавиться психологією, і розуміє, наскільки важливо відчувати мотивацію власних вчинків і звідкіля беруться наші реакції на навколишній світ.

З початком робити над ескізами психологічних портретів народилася ідея зробити цілісну серію, у якій художниця змогла розповісти про те, що переосмислила, і що її саму змінило.

Щастя у нас самих, і стати щасливішими можна за будь-яких обставин, переконана Галина Байда. І в цьому нас переконують її роботи.

Виставка діє до 26 квітня 2021 року.

Архів подій музею: