ЖІНКИ І КОНФЛІКТ В УКРАЇНІ

20 грудня 2015 року у Черкаському обласному художньому музеї відкрилася фотовиставка «Жінки і конфлікт в Україні».

Організаторами виставки є Фонд Народонаселення ООН в Україні та Український Жіночий Фонд у співпраці із Міністерством соціальної політики. Виставка демонструвалась протягом 2015 року у різних регіонах України: у Києві, Харкові, Вінниці, Сєвєродонецьку (Луганська область), Житомирі, Маріуполі (Донецька область). Ініціаторами проведення фотовиставки в Черкасах виступили Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської обласної державної адміністрації спільно з Черкаською обласною громадською організацією «Жіноча ініціатива».

На виставці представлено близько 40 робіт, що розповідають історії сміливих українських жінок: жінок-солдатів, жінок-лікарів, жінок-волонтерів, які виконують важливі ролі в цей складний для України час. У 2014 році під час першого офіційного відкриття фотовиставки в м. Києві пані Марина Порошенко, дружина Президента України та Голова Ради Благодійного фонду Петра Порошенка наголосила: «Сьогодні тут зображені не просто жінки. Ці фото передають жіночу силу і слабкість, мужність і вразливість, тривогу і біль. Всі ці жінки дуже різні, але подібні у головному – вони не здаються перед труднощами».

Фотовиставка проходить в рамках акції «16 днів проти ґендерного насильства», метою якої є привернути увагу суспільства до проблем ґендерного насильства, стимулювати суспільство до активних дій, спрямованих на подолання насильства щодо жінок та дівчат, адже ґендерне насильство — це порушення прав людини.

Виставка спрямована на зміну стереотипних уявлень про роль жінки в процесі боротьби за гідність і свободи свого народу. Представлені роботи покликані відродити справедливість у відношенні до жінки та її ролей в контексті військових дій і суспільних перетворень.

 «Боротьба, яка почалась на Майдані рік тому, була пов’язана з новим баченням розвитку країни, новим рівнем економічного та соціального розвитку, новим рівнем безпеки в країні. Я впевнений, що ці цілі та прагнення здійсняться набагато швидше, якщо жінки матимуть більше економічних та політичних можливостей, якщо буде забезпечено рівний доступ до прийняття рішень в країни для чоловіків та жінок», — зазначив пан Ніл Вокер, Координатор системи ООН в Україні.

Виставка триватиме до 10 січня 2016 року.


Архів подій музею: