ЖАН-ФРАНСУА КЛОСТР «ALLER VOIR»

17 червня 2016 року у Черкаському обласному художньому музеї відкрито фотовиставку «Aller Voir» (Іди і дивись) французького фотографа-портретиста Жана-Франсуа Клостра.
Жан-Франсуа Клостр, репортер і гуманіст, володар Першої премії Європейського конкурсу «Репортаж 1984», пропонує вашій увазі свою виставку «Aller Voir» — «Іди і дивись». На виставці експоновано близько 60 чорно-білих фотографій, які представляють Індію, Непал, Бельгію, Білорусь, Україну, Польщу і Францію. Подорожуючи по світу, автор зустрічається з різними людьми, чуйно сприймає їх внутрішній світ та відображає свої переживання у фото. Його чуттєві композиції — ніби застиглі у часі кадри. Фотограф закликає всіх і кожного «ідіть і дивіться», розширюйте ваші власні кордони зі світом інших людей, цінуйте зустрічі з ними.
Жан-Франсуа Клостр народився у 1949 році в місті Віші. Він один з тих фотографів, чиє мистецтво пронизане глибоким психологізмом. Будучи переконаним у тому, що реалізація образу є результатом глибоких знань, Жан Франсуа постійно йде вперед завдяки власним творчим пошукам. Його художнє фотографічне бачення формувалось поступово, починаючи з його перших навчальних етюдів у 1967 році, й розвивалось завдяки багаточисельним зустрічам. Визнання Жана-Франсуа як портретиста підтверджено багатьма французькими й міжнародними нагородами та призами (1-й приз за портрет на Міжнародному Фотосалоні в Парижі у 1979 році, 1-й приз за репортаж на Європейській виставці в Дармштадті, Німеччина у 1984 році), а також його доволі насиченим творчим життям.
Починаючи з 2004 року, творчість Жана-Франсуа розвивається в дуже особистому напрямі. Він створює власну фотографічну мову, шукає і знаходить пластичні прийоми для передачі свого світовідчуття, роздумів і спостережень про предмети-спогади дитинства. На сьогодні більшість робіт автора знаходиться в музеях і приватних колекціях Європи і світу.
Виставка «Aller Voir» триватиме до 26 червня 2016 року.

Переклад надано Ісаєвою Світланою Геннадіївною, викладачем кафедри теорії і практики перекладу Інституту іноземних мов Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького.


Архів подій музею: