До 25-ї річниці Незалежності України!

До 25-ї річниці Незалежності України Черкаський обласний художній музей презентував серію мистецьких виставок, що поєднали у собі українські традиції та реалії сьогодення.
Першою із циклу стала виставка бійця Добровольчого Українського Корпусу Правий Сектор, учасниці антитерористичної операції на Донбасі Дани Виноградової «Буремна Україна». Молодіжне, актуальне і символічне мистецтво художниці змушує замислитися над тим, якою ціною Україна сьогодні виборює своє право на незалежне і суверенне існування.
Традиційне українське мистецтво сповнене любові до рідного краю представлене у роботах члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України, 80-річного уманчанина Івана Сердюка. Ювілейна виставка має символічну назву – «Шануймося, українці!» – це своєрідний заклик-посил до прийдешніх поколінь. Народний майстер через техніку аплікації соломкою розкриває традиції українського народу, його героїчну боротьбу за свою землю, піднімає важливі для історичної пам’яті теми козацтва, Холодноярської Республіки та апелює до пророчих слів Великого Тараса.
Вінчає мистецький цикл святкування 25-ї річниці Незалежності України виставка спеціально відібраних творів українського малярства. Це спільний проект Дирекції художніх виставок Міністерства культури України та Черкаської обласної організації Національної спілки художників України, що відкрилася 19 серпня на Свято Спаса.
Якщо для України, з часу здобуття нею незалежності в 1991-ому, ці двадцять п′ять років умістили цілу епоху, наповнену різноманітними подіями і процесами доленосного значення, то і представлені на виставці твори є різноманітними за сюжетами, композиціями, живописною і смисловою суттю. Кожен твір мистецтва вражає своєю завершеністю, красою і неповторністю, приваблюючи виразністю малюнка, особливою ритмічністю, тонким відчуттям колориту та гармонійною контрастністю. Виставка втілює те, з чим ідентифікує себе та як самовизначається український народ нині. Це й наша славетна історія, що знала радості перемог і гіркоту втрат, багатовікова культура, традиції та звичаї.
Головна ідея загального виставкового проекту – донести до глядача велику любов про те, що мусимо зберігати, що маємо цінувати у боротьбі за справжню незалежність.


Архів подій музею: